TeSzedd programzáró

Az akció megyei programzárásaként a gyulai Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság tárgyalótermében látták vendégül a helyi akciók megszervezőit és lebonyolítóit 2012. június 20-án, kötetlen beszélgetésre a témával kapcsolatban.

A TeSzedd országos hulladékgyűjtési akciót „Összefogás a tiszta Magyarországért” mottóval szervezte meg június 2-án a Vidékfejlesztési Minisztérium és a Belügyminisztérium a vízügyi igazgatóságok koordinálásával. Az akció sikerét jelzi, hogy a megmozdulásra több mint százezer önkéntes regisztrált, az ország 700 településéről.

A Körös-vidék Vízügyi Igazgatóság területén 32 település vett részt az akcióban. Több mint 4200 önkéntes vette fel a kesztyűt ezen a területen, akik számszerűen 2500 zsák hulladékot gyűjtöttek össze az akciónapon. Ez azt jelenti, hogy több mint 60 tonna illegálisan elhagyott hulladéktól tisztítottuk meg Békés megye településeit.

Kiemelkedő volt az oktatási intézmények, közigazgatásban dolgozók, a civil szervezetek és a magánszemélyek regisztrációja, a hulladékgyűjtéssel foglalkozó békés megyei szervezetek segítőkészsége is példamutató, amellyel nagymértékben hozzájárultak az akció sikeréhez.

Végegyháza is csatlakozott az országos akcióhoz, a július 2-i környezetvédelmi akció keretében a Barangoló Közhasznú Egyesület, Végegyházi Sporthorgász Egyesület és a Végegyházi Vagyonvédelmi Polgárőr Egyesület tagjai, az ifjú vöröskeresztesek, pedagógusok, szülők, gyerekek, összesen 72 önkéntes szorgoskodott községünkben e nemes cél érdekében.

Az akció megyei programzárásaként a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság tárgyalótermében látták vendégül a helyi akciók megszervezőit és lebonyolítóit, kötetlen beszélgetésre a témával kapcsolatban.

A vendégeket Juhász András, a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság munkatársa fogadta, gondolatébresztő előadásában a környezetvédelem és a TeSzedd akció fontosságára hívta fel a figyelmet. Majd a jelenlévők mondták el a helyi akciójuk tapasztalatait, észrevételeit. E beszélgetés a következő hulladékgyűjtési akciókhoz is hasznos ötleteket adtak. A tapasztalatok azt mutatják, hogy ahol tavaly is szedtek szemetet a TeSzedd! önkéntesei, ott idén kevesebb volt a hulladék.