Miénk itt a tér!

Ismét tavaszi nagytakarításra hívta a végegyháziakat a Barangoló Közhasznú Egyesület és a Végegyházi Sporthorgász Egyesület 2013. április 13-án.

Délután két órakor gyülekeztünk a barangoló közösségi Házban, hogy ezen a szép tavaszi napon többféle módon is tegyünk környezetünkért. Miénk itt a tér! Mert, hogy nagy szükségünk van erre! A hasznos munka mellett pedig az sem mellékes, hogy jól érezzük együtt magunkat.

S hogy mi mindent végeztünk. Először is a Közösségi Házunk ment át egy alapos tavaszi nagytakarításon. Rá is fért már, hiszen a sok-sok program helyszíne a folyamatos használat során bizony kissé megviselt lett. Önkénteseink port töröltek, pókhálóztak, söpörtek, felmostak, az ablakokat tisztára mosták. Mintha egy vékony hártyát húztak volna le a házról, csillog-villog most minden, kívül-belül!

Az Száraz-ér mellett felállított padok és asztalok is új festést kaptak. Egyrészt a fa újjáéledt általa, másrészt sokkal szebb is lett. Aki eztán kirándulni megy arra, láthatja a megújult bútorokat, s megpihenve rajtuk, gyönyörködhet a Száraz-ér és partjának szépségében. Új facsemetéket is ültettek önkénteseink, megszépítve nem csak közösségi házunk udvarát, de az utcánkat is.

A gyerekekkel pedig szemétszedő portyára indultunk. Túránk is a zöld manós akció része volt, hiszen nem lehet elég korán elkezdeni a környezetvédelmet. Szedték is lelkesen a lurkók a szemetet, bár nagyon ki kellett nyitni a szemüket, mert szerencsére most sem találtunk sokat Végegyházán.

Utunk során kigazoltuk a vasútállomás melletti sziklakertünket, majd lemerészkedtünk a Száraz-ér partjára is. A nagy esőzések miatt megáradt az ér, hatalmas területet borít be a víz. Alig ismertünk rá kis vízfolyásunkra. S mire visszaértünk, újonnan ültetett akácsor és újjávarázsolt közösségi ház fogadott bennünket. A nap végén jól esett a pihenés, a beszélgetés, a játék. Megérdemeltük, hiszen sokat tettünk környezetünkért.

E délután támogatója a Rockdairy Kft., Gyebnár Tibor, az Új Széchenyi Terv „Legyél Te Is Önként-S!” projektje, a Vidékfejlesztési Minisztérium Zöld Forrás Pályázata, valamint sok gyerek és felnőtt önkéntes volt, akik nélkül a mai nap nem lett volna ilyen teljes.

Fotó: Takács Márk