Tatárdúlás a sziklakertben

A végegyházi vasútállomásnál épített sziklakertből május 17-én délelőtt a virágok felét kiszedte és elvitte valaki.

Ezt a sziklakertet 2009. április 5-én a Barangoló Közhasznú Egyesület kezdeményezésével építettük. Sokan segítettek az elkészítésében kövek gyűjtésével, kiszállításával, tőzeges föld és virágok felajánlásával. Megépítésében, s utána a gondozásában is sokan segítettek. Mindezt azért tettük, hogy a vonattal Végegyházára érkezőket ez a szép látvány fogadja. Mindeddig senki sem bántotta, sőt a környékén is a juharfákra vigyázva kaszáltak. Éppen ezért nem értem, hogyan gondolta valaki, hogy e közösségi összefogással készült sziklakertből vigyen haza virágokat, hogy esetleg az otthoni környezetét díszítse. Látszik, hogy az illető célirányosan dolgozott, hiszen valamilyen eszközt használva szedte ki a növényeket. Pedig az eltelt bő egy hónap alatt már terjeszkedni kezdtek a sziklakerti növények, sőt volt, amelyik már virágzásnak is indult. Felháborító ez a tett, de semmiképpen sem veszi el a kedvünket attól, hogy továbbra is gondozzuk e területet. A mai napon pótoljuk a növényeket, s szívesen várjuk mindazokat, akik úgy gondolják, érdemes ez a munka. Ha valaki szeretne növényeket ültetni, tegye bátran, ne hagyjuk, hogy egy önző „virágbarát” derékba törje kezdeményezésünket!

Ezúton szeretném mindenki segítségét kérni abban is, ha vandalizmust tapasztal e területen, ne hagyja szó nélkül! Egyesületünk pedig rongálásért feljelentést fog tenni, s ha bármi hasonlót tapasztalunk, akkor is megtesszük a megfelelő lépéseket.

Megépítésekor így nézett ki sziklakertünk:

A „tatárdúlás” utáni kép: