„Zöldebb újév”

A Barangoló Közhasznú Egyesület alkotói pályázatot hirdetett, melynek témája: milyen legyen egy zöldebb újév!

A felhívásra nemcsak Végegyházáról, de Mezőhegyesről és Mezőkovácsházáról is érkeztek alkotások, melyeket az Újévi Gálán állítottunk ki, s ekkor volt az eredményhirdetés is.

A versenykiírásban arra kértük a jelentkezőket, gondolják át, mit lehetne tenni környezetünkért, hogy szebb és egészségesebb legyen életünk! MILYEN LEGYEN EGY ZÖLDEBB ÚJ ÉV? Erről a témáról készültek az alkotások.

Pályázni bármely technikával készült rajzzal lehetett, s nagy örömünkre több mint száz, elsősorban óvodás és iskolás készített pályaművet.

2014. január 25-én rendezte meg egyesületünk az Újévi Gálát, melyen hagyomány, hogy képzőművészeti alkotások is kiállításra kerülnek. Az idei gálán a Barangoló Közhasznú Egyesület „Zöldebb Újév” rajzpályázatára érkezett rajzokból rendeztünk kiállítást. Nem csak a rajzokban lehetett gyönyörködni, de az eredményhirdetésre is itt került sor.

Külön értékeltük az óvodásokat, az 1-2. osztályosokat, a 3-4. osztályosokat, az 5-6. osztályosokat, a 7-8. osztályosokat, valamint a felnőtt kategóriában is érkezett alkotás. A verseny díjazását a Vidékfejlesztési Minisztérium Zöld Forrás pályázat támogatta. Ez a támogatás lehetővé tette, hogy minden résztvevőt meg tudtuk ajándékozni a Kukafitnesz programunk egy-egy vászontáskájával, benne egy-egy tábla csokoládéval, valamint a helyezetteknek a rajzoláshoz szükséges eszközökből is összeállítottunk csomagot, hogy a továbbiakban is minél szebb képeket tudjanak alkotni.

Az Újévi Gálán ünnepélyes keretek között megrendezett eredményhirdetésen a díjakat Juhász Zoltánné és Kassai Kinga adták át egyesületünk nevében.

ÓVODÁSOK: I. Szabó Petra, II. Barta Lajos, III. Agócs Dóra, Végegyháza

Emléklapot kaptak: Bakota Jázmin, Faragó Zsaklin, Győri Mihály, Lipták Norbert, Lipták Zsolt Sándor, Nagy Eszter, Sipos Martin – Végegyháza.

1-2. OSZTÁLYOSOK: I. Gulyás Előd, Mezőkovácsháza, II. Bombolya Gréta, Mezőhegyes, III. Szabó Barnabás, Mezőhegyes

Emléklapot kaptak Mezőhegyesről: Dombi Ivett, Egri Simon, Gál Szimonetta, Kalmár Lilla, Kardos Mihály, Kerti Alexandra, Király Gabriella, Kiss Balázs Patrik, Kiss Noel, Kovács Rebeka, Krizsán Máté, Magyari Tamás, Nagy Kornél, Offner Tímea, Páll Boglárka, Pozsonyi Balázs, Szász Ádám, Velek Panna, Mezőkovácsházáról Balázs Boglárka, Faragó Jázmin, Végegyházáról Angyal Edward Erik, Barta Lili Dorina, Csurár Richárd, Faragó Natália, Kopócs Kitti, Kovács József, Máté Áchim, Mezei Attila, Mezei János, Nagy Nikolett Virág, Nagy Róbert, Nyári Attila, Nyári Levente, Szalay Balázs László, Varga Viktória.

3-4. OSZTÁLYOSOK: I. Uri Gréta, Mezőhegyes, II. Gulyás Alex, Mezőkovácsháza, III. Vágó Brigitta, Végegyháza

Emléklapot kaptak Mezőhegyesről: Antolik Fanni Luca, Balog Regina, Dobi Eszter, Ferenczi Fanni, Janovics Vivien, Krizsán Ramóna, Kulcsár Anna, Kulcsár Gréta, Nagy Beatrix, Nagy Viktória, Nyerges Ildikó, Páll Petra, Mezőkovácsházáról Katzenbach Gréta, Stál Rebeka, Végegyházáról Angyal Ádám, Czúth Bianka, Csurár Ákos Valentin, Csurár Dzsenifer, Csurár Martin, Deák Henrietta, Gál Nikoletta, Gál Noémi, Jámbor Martin, Máté Gergő, Medve Mirella, Mészáros Dominika, Nagy Viktória, Nyári Evelin, Sipos Bianka, Szilágyi Petra Margit, Zsoldi Krisztina.

5-6. OSZTÁLYOSOK: I. Korógyi Adél, Végegyháza, II. Páli Dalma, Mezőhegyes, III. Cséffai Csilla és Kemény Dóra, Végegyháza KÜLÖNDÍJ: Szabó Viktória, Mezőhegyes

 

Emléklapot kaptak Mezőhegyesről: Baracsi Fanni, Kukla Kitti Andrea, Mrlák Nikolett, Uri Hanna, Mezőkovácsházáról Balázs Anita, Stál Flórin, Végegyházáról Czúth Krisztián, Grevletyi István, Jámbor Sándor, Kopócs Krisztián, Máté Ferenc, Medve Veronika, Mráz Fatime, Puporka Emese Katrin, Rácz Szebasztián, Sárközi József Sándor, Sárközi Tamara, Sipos Adrienn, Sipos Zoltán, Szellék Attila, Vágó Dániel.

7-8. OSZTÁLYOSOK: I. Szellék Andrea, II. Liszkai Nikolett, III. Rádai Barnabás, Végegyháza

Emléklapot kaptak Mezőhegyesről: Ábrahám-Furus Vivien, Birtyik Fanni, Csizmadia Tünde Anita, Kuka Norbert, Madácsi Dorina, Nagy Fruzsina, Raffai Viktória, Sári Máté, Mezőkovácsházáról Ternován Bettina, Végegyházáról Angyal József, Angyal Karolina, Csurár Csaba, Csurár Hermina, Faragó Vanessza, Gábor Martina, Gyenes Kinga Katalin, Harczman Dávid, Jámbor Krisztina, Koska Alexandra, Mikula Martin István, Nagy Mária, Nyári Mihály, Nyári Ramóna Aida, Rádai Szabolcs, Sipos Angéla, Sipos Dominika, Zsoldi Zsolt

FELNŐTT KATEGÓRIA: I. helyezett Dencsi Anna, Mezőkovácsháza

 

A Zöldebb Újév alkotói pályázat képei ezt követően újabb helyszínen tekinthetőek meg, most a Barangoló Közösségi Ház helyiségeit díszítik, így nyitvatartási időben minden látogatónk megcsodálhatja őket.

Reméljük, nem csak az alkotók gondolkodnak el láttukra azon, milyen lehetne a zöldebb új évünk, de mindenki, aki végignézi a kiállítás képeit. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Horváth Judit