Véget ért a nagy kaland

A Barangoló Közhasznú Egyesület által szervezett bejárós tábor búcsúestjére került sor 2009. július 31-én este fél 6-tól.

Július 6-31-ig, négy héten át jártak a végegyházi gyerekek a Barangoló Bejárós Táborba. Reggel 8 órától délután négy óráig foglalkoztunk a táborosokkal, csal ebédelni mentek haza. A tábor minden napján más-más programokkal vártunk mindenkit, s bár délután szabadfoglalkozás volt, rendületlenül visszajött mindenki. A négy hét alatt a közös tevékenységek által igazi kis közösség alakult ki, ahol mindenki igyekezett a másikkal törődni, a nagyok a kicsiket istápolták, s a tábor területének rendbetétele és tisztántartása is természetes feladatává vált minden táboros számára. Hamar eltelt ez a négy hét, ami jelzi, hogy jól éreztük magunkat, gyerekek, felnőttek egyaránt. Összeszoktunk, jó volt együtt lenni, de sajnos elérkezett az utolsó nap, ahol el kellett búcsúzni egymástól. Ez az utolsó nap azért is volt különleges, mert tudtuk, hogy este még találkozunk, hiszen vendégeket is vártunk. A hét elején mindazokat meghívtuk, akik segítették a tábori munkánkat, szülőket, támogatókat, segítőinket.

Fél hattól már vártuk az érkezőket a volt 2-es iskolába, s a gyerekek vidáman kísérték őket a kiállításukhoz, ahol rajzaikat, sólisztgyurma-, agyag- és gipszműveiket, gyöngyékszereiket állítottuk ki. Hat órára – nagy örömünkre – az összes szék megtelt, s a táborosok bemutatták műsorukat. Táncukat Rádai Renáta tanította be, melyet mosolygósan, nagy beleéléssel roptak, majd az itt tanult dalokat, verseket adták elő. Nagy sikert arattak, nagy tapsot kaptak a közönségtől. A táboros gyerekek emléklapot kaptak, mely tanúsította, hogy mindenki aktívan részt vett a tábor kalandjain, derekasan helyt állt és fáradhatatlanul barangolt. Majd kalandlapjuk pontszámainak megfelelően az első három helyezett barangoló táboros oklevél és könyvjutalomban is részesült.

Ezután finom lecsóval láttunk vendégül mindenkit, melyet bográcsban az Elek házaspár főzött meg. S bár az eső ezután bezavart bennünket a terembe, még együtt maradtunk egy ideig.

A táborosok elbeszéléséből és a Végegyházi Barangoló Tábori naplójából sokan megismerhették e négy hét eseményeit, s tudják, milyen sokszínű életünk volt itt egy hónapig.

A Barangoló Bejárós Tábor megrendezését önkéntesek és önzetlen felajánlók segítették. Sokan összefogtak a gyerekek érdekében. Az alábbiakban az ő névsorukat közöljük:

PÉNZBELI TÁMOGATÁS: Majorosi Károly Róbert, Kisebbségi Önkormányzat, Király Sándor, Stafira Sándor, a Horváth család.

TÁBOR ELŐKÉSZÍTÉSE, JÁTÉKOK: Községi Önkormányzat, Rádai János, Rádainé Kunos Klára, Sárközi Józsefné, Andrej Attiláné, Rádai Renáta, Gáborné Mészáros Magdolna, Kunos Jánosné, Tataru Lucian és családja.

TÁBOROSOK ÉLELMEZÉSE: Figura Ferenc és családja, Varchó István és családja, Gromán Zoltán és családja, Cséfán János és családja, Mikula István és családja, Gyebnár Tibor és családja, Csarnai Istvánné, Rácz Lászlóné, Juszkó Józsefné, Juszkó Natália, Paulik Anna és a táborosok családjai.

A TÁBOR PROGRAMJAIBAN SEGÍTETTEK: RockDairy Kft., Végegyházi Polgárőrség: Elek János, Elek Jánosné, Molnár László, Vöröskereszt helyi szervezete, Balda József és családja, Mezőhegyesi Vasútállomás: Perlaki János, Vasúttörténeti Múzeum: Tarkó Gábor, Kézművesfoglalkozások: Rádainé Kunos Klára, Dömötör Erzsébet, Gyöngyösi Károly, Orosházi Modellező Klub: Nóbik Gyula, Kiss György, Kovács Dániel, Békés Megyei Polgárőr Szövetség: Kovács Péter, Antal Zoli, Stayer Edgár, Gömöri Tiborné, Hunyadi János Közoktatási Intézmény: Sarkadi László, Mezőkovácsháza Városi Könyvtár, Bertalan Mária, Rózsa Zoltán, Gyebnár Tibor, Gyebnár József, Stirbiczné Dankó Katalin, Paulik Anna, Sárközi Erika, Czúth Márton, Sárközi Enikő, Stafira Sándor, Kunos Ágnes.

TÁBOR FELÜGYELETÉT LÁTTÁK EL:

Csontos Ildikó

Rádai Renáta

Gábor Róbert

Kalmár Pál

ifj. Horváth László

Mindenkinek ezúton is szeretném megköszönni segítőkészségét: