A BARANGOLÓ BEJÁRÓS TÁBOR ELSŐ HETE

A Barangoló Közhasznú Egyesület 2018. július 02-27. között tizedik alkalommal szervezte meg bejárós táborát a végegyházi gyerekeknek, természetesen most is térítésmentesen.

A megszépült, megújult Barangoló Közösségi Ház első vendégei egy hónapon keresztül a táboros gyerekek. Nem csak külső, de belső gyarapodásunk is örömöt okozott táborosainknak, hiszen a Digitális Jólét Program segítségével nap, mint nap laptopok is segítik hasznos programokkal az együtt töltött időt. Az első héten hárman segítettük a táborosok életét: Horváth László, Szellék Andrea és jómagam.

Az első napunkon csoportokat alakítottunk, s mindhárom csoport a„saját” laptopját szabta személyre.Készítettünk egy-egy barangolós mappát, melybe képeket gyűjtöttünk az internetről, a téma a nyár volt.E képeket ezután asztali háttérképeknek használtuk fel, vagyis játszva tanultunk. A szabad játékot délután zenei ismeretekkel bővítettük. Ennek első vendége a tá ritmus volt, amit nem csak tapsoltunk, de ritmushangszerekkel is rögzítettünk, sőt még az udvaron tá-ra sétálva is vertük a tá-kat. A ritmust dallam is kísérte, hiszen új dalt is tanultunk, kedvencünk, GryllusVilmus dalait választva ki.

Milyen jól jött az új tablet, az udvaron szólt a dal, így könnyebben tanultunk. Később már ritmushangszerek és furulyaszó mellett is próbálkoztunk, egyre ügyesebben. A régi táboros dalok is előkerültek.

Majd új játékokat tanultunk közösen, ami szintén nagy élmény volt: a Szurkolós kő-papír-olló és a Sárkány-herceg-királylány. A nap végén átnéztük az aznap készült fotókat, hogy a nap albuma felkerülhessen a Facebook-ra, Végül pedig sütiztünk és kukoricáztunk!

Második napunkra e-mail fiókkal gyarapodtunk,s a táborosok e-mailben kaptak információt a mai nap programjához: préselt növények gyűjtése. Ezt letöltve és elolvasva bátran elindulhattunk a falu szélére, virágot gyűjteni.

Minden újonnan talált virágot először számmal láttunk el, lefényképeztünk, majd óvatosan leszakítottunk, s magunkkal hozott könyvünkbe tettük, hogy később préseljük azokat. Fakéreg gyűjteményünk is gyarapodott. A magunkkal hozott lapot rásimítottuk a kiválasztott fa törzsére, és zsírkrétával satíroztuk a kérget a papírlapon keresztül.

 


Több mint két órát töltöttünk terepen, de nem voltunk étlen-szomjan, hiszen a természet vendégül látott bennünket. Találkoztunk potyóka szilvafával, eperfával, s az érett gyümölcsökből alaposan belakmároztunk.

Délután gyakoroltuk a tegnapi ritmust, dalokat, játékokat, és ma is kukoricáztunk.

Szerdán egy teherautó kartonpapírt kaptunk, amit a táborosokkal kipakoltunk még reggeli előtt.

Ezután három csoportban dolgoztunk: a virággyűjtéskor készített fotókat töltötték le a táborosok e-mail-ből, és egy Virág mappába helyezték azokat. Mivel a képek felbontása nagy volt, mindegyiket átméreteztük a további munkánkhoz. Pihenésképpen megismertük a 3D Paint programot, amellyel kreatív alkotások születtek.

 

Nem maradt el a délutáni ritmusgyakorlás sem, új dalunk a Csigabiga, új játékunk pedig a Tá, ti-ti, szün volt. Nasikában is bővelkedtünk ezen  napon, volt mézes puszedli, sárgadinnye, kukorica is.

Csütörtökön a Google képkereső segítségével a virágokról készült fotókat azonosítottuk be. A megtalált információkbólvirágbemutató PPT-t készítettünk, vagyis a PowerPoint program használatával is megismerkedtünk. Az elkészítettppt-t pedig mindhárom csoport elküldte e-mailben a barangolós fiókunkba. A munka után jöhetett a szórakozás, csoport névtábla készítése 3 D Paint programmal. Ezeket aztán ki is nyomtattuk, ott díszeleg a munkaállomásoknál.

Délután már ritmussorra vonultunk, majd a Cinkehívogató-ratilliliztünk. Mai játékunk a Ház-fogó volt.

Napi nasikánk: cukorka, csokoládé, alma.

Hipp-hopp, s már az első hét utolsó napját kezdtük meg, méghozzá igen nagy munkával. Két pótkocsit töltöttünk meg kartondobozokkal, s a táborosok fáradhatatlanul hordták a rakományt. A papírszállításban segítséget is kaptunk Andrej Attiláné, Boros Zoltán, Jámbor Sándor és Végegyháza Község Önkormányzata segített papírgyűjteményünk gyarapításában. Utána a közkúton alaposan megmosakodtunk, ittunk, majd a ligetben játszottunk egy órát.

Mikor visszamentünk a közösségi házba, bár fáradtak voltunk, de a gyerekek lelkesen belevetették magukat a kartondobozok közé. Először csak laposra taposták, azután kitalálták, hogy beöltöznek a dobozokba, űrlénnyé változtatva magukat. Ebéd után pedig építkezésbe kezdtek a kartonok felhasználásával. Mivel eső szele ijesztgetett bennünket, ismét munkához láttunk, a közösségi ház területén kupacolódó dobozmaradványokat fedezékbe szállítottuk. Kemény feladat volt, de a táborosokat is kemény fából faragták! Mire végeztünk, a nap kisütött, lehetett tovább játszani.

A hét utolsó napja sok jutalomnasikával járt, volt kóla, üdítő, sütemény és JÉGKRÉM!

Úgy búcsúztunk el, hogy nagyon hamar eltelt az első hét, ami azt is jelenti, hogy nagyon jól éreztük együtt magunkat. Sok mindent tettünk-vettünk, de a gyerekek a szabadfoglalkozások alatt sem unatkoztak. Nyerő volt a homokozás, a kötélhinta, a foci, a bunkerépítés, s természetesen az elmaradhatatlan fáramászás. Sok esetben extra körülményeket varázsoltak a fára a gyerekek, még párnákat is felcipeltek, hogy még kényelmesebb legyen a fenti világ!

Horváth Judit

Végezetül itt van a barangoló bejárós táborosok e-mail címe, ahová szívesen várunk üzeneteket:

Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

A BB Tábor első hetéről készül napi albumok linkjeire is lehet kattanni. Az itt látható nagyobb és több kép sokat elárul táboros életünkről!

1.nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1897914833594804.1073741911.100001289164212&type=3

2.nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1899754653410822.1073741912.100001289164212&type=3

3.nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1901580653228222.1073741913.100001289164212&type=3

4. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1903285699724384.1073741914.100001289164212&type=3

5. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1904930606226560.1073741915.100001289164212&type=3