A BARANGOLÓ BEJÁRÓS TÁBOR HARMADIK HETE

A Barangoló Közhasznú Egyesület tizedik alkalommal szervezi meg térítésmentes bejárós táborát, mely július 16-20-a között a harmadik hetét töltötte a Barangoló Közösségi Házban.

Harmadik hetünket kezdtük meg, s a táborosokat – beérkezésükkor – egy e-mail várta, benne egy környezetbarát játék, a „Shaun a Bárány” játék linkjével. A játék segítségével a hátralévő 10 napban csoportonként megtanulhatják a gyerekek, hogyan teremthetnek tisztább, egészségesebb, fenntartható jövőt városaink és a bolygó számára. Ajánlom az otthon ülőknek is, próbálják ki:

http://ec.europa.eu/environment/sustainableshaun/game_hu.htm

Reggeli után pedig indultunk Magyarbánhegyesre, ahol Eliadesz Edit, Vajda Norbert és Vajda Attila vendégei lehettünk az idén is. Már ismerősként tértünk be otthonukba, ahol a táborosok rögtön birtokba vették Attila játékait, otthonosan mozogtak az udvaron és bent is.

 

Délben finom bográcsos paprikás krumplit ebédeltünk, utána krémest és meggyes sütit eszegettünk, s közben ismerkedtünk az ott élő állatokkal is. Hiszen Norbi bácsi a hátsó udvarból átengedte a pávát, szarvast, őzikéket is, s mivel mi csendben voltunk, egészen közel merészkedtek, laposan meg tudtuk figyelni őket. Mint ahogyan a kutyusokkal, cicákkal is jó barátságot kötöttek a gyerekek, s a benti hatalmas akvárium lakóit is alaposan tanulmányozhattuk etetés közben.

Olyan jól éreztük magunkat, hogy észre sem vettük, már délután volt, indulnunk kellett. Köszönjük a meghívást, s megbeszéltük, jövőre is ellátogatunk! Az emlékbe kapott pávatollak pedig sokáig emlékeztetnek majd erre a napra.

Kedden meglepetésvendég érkezett, régi ismerősünk Varga Pál bohóc, feleségével, Frontó Tündével. Nagy örömünkre bűvészmutatványokkal kápráztatott el bennünket, melyekhez a táborosok segítségét is kérte. Varázslatos mutatványokat láthattunk, sokszor úgy gondoltuk, felfedeztük benne a trükköt, de aztán kiderült, tévedtünk.

Bizony az állunk is leesett a műsor közben, de emellett nagyon sokat nevettünk. Hiszen bohóc bűvészkedett nekünk. A móka-kacagás a végére a tetőfokára hágott a közös éneklés és tánc közepette. S itt még nem volt vége a napnak, hiszen jött a lufihajtogatás! Ki mit kért, azt hajtogatta össze lufiból Pali bohóc. Ki delfint, ki kutyust kért, volt, aki papagájt, vikingsisakot, kardot vagy pisztolyt, lényeg az, hogy minden kívánság teljesült, többszörösen is.

A várakozás közben pedig lehetett gólyalábon sétálni, óriásbuborékot készíteni, vagy csak nézelődni. Emlékezetes délelőttünk volt. S a lufi-figurák délután is főszerepet kaptak, hiszen az eső elől bemenekülve ezeket nyüstölték a táborosok, még jégkrémmel is „megkínálták” őket.

A hét közepét a tornateremben töltöttük, ahová Szántó László invitált bennünket. Először Nati alaposan bemelegítette a táborosokat, majd kis csaptunk két csoportban versengett egymással, hogy Laci bácsi feladatait minél gyorsabban, ügyesebben megoldják.

Közel húsz számban mérte össze tudását a Hullámok és a Lila csapat, hol egyikük, hol másikuk ért be elsőként a rajtvonalba. Így az utolsó pillanatig volt remény és esély. Félidő tájékán Laci bácsi pihenőt rendelt el, amely aktívan telt, szabadon választott játékkal. Majd jött a folytatás, ahol újabb kellékekkel, újabb erőpróbával küzdöttek meg a csapattagok.

Az utolsó fordulóknál a gyerekek rendszeres látogatói voltak az eredménytáblának. Végül egyetlen ponttal szerezte meg az elsőséget a győztes. S még mindig bírták szusszal a gyerekek, így hát floorball mérkőzés következett, kétszer 8 percben. Strapabíró táborosaink ebben sem fáradtak el, így ebéd után igyekeztünk előcsalogatni a felhő mögé bújt napot. Énekeltek, táncoltak a táborosok, verték a ritmust is, nem hiába, mert egyszer-egyszer láttuk derengeni a napocskát. De legalább az eső nem esett, tudtunk kint játszani.

Csütörtökön egészséges délelőttünk volt. Látogatóba jött hozzánk Elek Jánosné és Molnár Ferencné, a helyi Vöröskereszt képviseletében, kosarukban sokféle zöldséggel és gyümölccsel, melyekből hamarosan saláta készült. A megmosott alapanyagokat előkészítették, feldarabolták a táborosok, s hamarosan egy-egy tálban kötöttek ki, ahol még önteteket is kaptak.

Közben szóba került, miért is fontos a zöldségek és gyümölcsök fogyasztása, miért egészséges a saláta. Ahogyan előrehaladt az idő, a tálak megteltek, gusztusosan hívogatva bennünket: Egyél meg! Mi nem sokáig kérettük magunkat, megterítettünk, s máris jöhetett a kóstoló a finom falatokból. Hamarosan csend lett, vagyis nagyon finom salátákat készítettek a táborosok.

Délután megnéztük a másik oldalt is, vagyis kipróbáltuk a részeges szemüveget. Aki ezt a szemüveget viseli, rövid időre megtapasztalhatja, mit lát egy ittas ember. A gyerekek csetlettek-botlottak „segítségével”, amikor mindenféle akadályok között kellett szlalomozva végigmenni. Jót derültünk ezen, de azért láttuk, hogy hosszú távon mennyire megnehezíti a közlekedést ez az állapot.

A jó órás szimuláció után ezen a héten ma ejtette szerét Laci bácsi a palacsintasütésnek, amely pillanatok alatt elfogyott. Ezután rendhagyó bújócska játék következett. A hunyó Laci bácsi volt, a gyerekek elbújtak, de Laci bácsi nem hogy nem találta meg őket, de a táborosok láthatatlanná is váltak. Félő volt, hogyan tudnak hazamenni. Szerencsére indulás előtt láthatóvá váltak, csak én tűntem el. (De már megvagyok!)

A pénteki napunkon tesz-vesz tábort rendeztünk. Először megnéztük az első hét óta préselődő virágainkat. Már szépen kilapultak, úgyhogy elhatároztuk, hogy virágképeket készítünk. Régebben sok újrapapírt készítettünk, ezen helyeztük el csinosan a préselt virágokat, majd jöhetett a ragasztás. Ezzel készen is voltunk, jöhetett az agyagfestés.

Ugyanis a múlt héten készített agyagtárgyaink szépen kiszáradtak, de úgy gondoltuk, még szebben fog mutatni, ha színessé varázsoljuk. Így hát elővettük a festéket, ecsetet, s jöhetett a színvarázslás. Az addig homokszínű alkotások valósággal életre keltek a festés nyomán. S ha már festettünk, kipróbáltuk a festést merített papíron is, tehát újabb szépségeket alkottunk.

S közben véget ért a harmadik hetünk is. Sok minden történt velünk ezen a héten is, a programok mellett mindig maradt idő a kötetlen játékra, de most már úgy is, hogy mindenki részt vesz benne. Reggelente gőzerővel építettük környezetbarát városunkat, már küldetéseket is igyekeztünk megoldani. Ezzel is tanultuk a fenntarthatóság fontosságát, környezetvédelmi problémákat oldva meg a játék során. Táboros közösségünk délutánonként énekelt, hangszeren játszott, s a lányok táncpróbát is tartottak, utolsó táborzáró napunkra készülve. S közben a jégkrémen kívül is nagyon sok nasikában volt részünk, nem szűkölködtünk semmiben! Nálunk mindig történt valami, unatkozni nem volt időnk. S közben terveztük az utolsó hetünket is, amely ha lehet, még izgalmasabb lesz!

Horváth Judit

A barangoló bejárós táborosok továbbra is várják üzeneteiket ezen az e-mail címen: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

A BB Tábor harmadik hetéről készült napi albumok linkjeire is lehet kattanni. Az itt látható nagyobb és több kép továbbra is sokat elárul táboros életünkről!

11. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1920921707960783.1073741921.100001289164212&type=3

12. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1922568904462730.1073741922.100001289164212&type=3

13. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1924091824310438.1073741924.100001289164212&type=3

14. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1925735824146038.1073741925.100001289164212&type=1

15. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1927245987328355.1073741926.100001289164212&type=3