A BARANGOLÓ BEJÁRÓS TÁBOR NEGYEDIK HETE

A Barangoló Közhasznú Egyesület tizedik alkalommal szervezi meg térítésmentes bejárós táborát, mely július 23-27-e között a negyedik hetét töltötte a Barangoló Közösségi Házban.

Utolsó hetünk esővel kezdődött, de sebaj, hiszen mi bent környezetvédelmi ötpróbát tartottunk. A feladatokban a Körösök Völgye Naturpark Egyesület két sünije, Zöldülj-Fordulj! Boróka és Bojtorján segített.

A táboros lányok és fiúk az egészséges életmód, a tudatos vásárlás, a hulladékmegelőzés- és csökkentés, a komposztálás és a szelektív hulladékgyűjtés témakörében mérték össze erejüket. Mindkét csapat kapott felkészülési időt, aztán jöhetett a verseny, amely délután fejeződött be.

A feladatok között ettünk őszibarackot, tombiztunk a tornaszobában, mikor elállt az eső, az udvaron is játszottunk, sok minden belefért ebbe a napba. A verseny végig szoros volt, de végül a lányok nyertek másfél ponttal. Mindkét csapat jól versenyzett, küzdött, tehát a jutalom is egyforma volt, egy maradandó (választhattak egy kinder-figurát) és egy ehető (csokoládé). Mindenki megelégedésére.

Kedden lángost reggeliztünk, amelyet Elekné Julika sütött a táborosoknak.

Még mindig lógott az eső lába, így inkább mi újrahasznosítva kreatívkodtunk. Délelőtt nyitófülből készítettünk karkötőt szalag segítségével, amelyre igyekeztünk szépen felfűzni a füleket.

Délután pedig PET palackból vágtunk ki négyzeteket, mécses lángjánál üvegesre melegítettük, s ebből készítettünk sokszirmú virágot. Ehhez gyöngyöket és damilt is használtunk segítségképpen.

Mindkét művünk ékes példája volt annak, hogy egy-egy szépség elkészítéséhez nem kell drága alapanyag, hiszen hulladéknak ítélt anyagokból is lehet szépet alkotni.

Szerdán volt a nagy nap, a KIRÁNDULÁS napja.

Úticélunk Szeged volt, ahol először a Móra Ferenc Múzeumba látogattunk el. Ugyanis nemrég érkezett ide Amerikából a dínókiállítás, melynek pontos címe: Évmilliók urai - Élethű dinók Amerikából. Korábban érkeztünk, így amellett, hogy örömködtünk a múzeum előtti dínókon, Szeged betűin játszottak a gyerekek.

Tíz órakor szépen beálltunk a sorba, s hamarosan találkozhattunk a többi dinoszaurusszal is. Először abba a terembe mentünk, ahol interaktív játékok is voltak: lehetett dínón „lovagolni”, régészkedni, dínót kiszínezni, nyomatot készíteni, nyomdázni, vagyis nagyon sokféleképpen ismerkedni és tevékenykedni a régi kor élőlényeivel.

Persze ellátogattunk a többi kiállító terembe is, melyekben lenyűgöző méretű dinoszaurusz csontváz-rekonstrukciókkal, eredeti csontdarabokkal és fosszíliákkal is találkozhattunk. De akár a dinoszaurusz bőrébe is belebújhattak a táborosok.

A nem mindennapi élmény után lehűtöttük magunkat a szökőkútnál, s mentünk a Vadasparkba. Jó fél napot töltöttünk el az itt élő állatok között, de sajnos így sem tudtunk mindenhová eljutni.

Kellemes sétánk során felsorolni is lehetetlenség mennyi állatot figyelhettünk meg, s bizony néhányuk még produkálta is magát nekünk, nem kis örömünkre. Igyekeztünk mindent alaposan megnézni, elraktározni magunkban.

Nagyon sokat gyalogoltunk, de az árnyat adó fák alatt nagyon jól éreztük magunkat. Pihenésképpen játszótereztünk is, hamburgert, jégkrémet, kürtőskalácsot is ettünk. S bizony nehezen váltunk el a Vadasparktól, mikor elérkezett az indulás ideje.

Másnap ismét kirándultunk, de most nem olyan messzire mentünk, csak a Végegyházi Horgásztóig. Gyönyörű környezetben töltöttük napunkat. Délelőtt a Márti nevezetű csónakkal fedezték fel a tavat a táborosok, Boros Zoltán és Horváth László evezésével segítve. Mivel hármas csoportokban csónakáztak a gyerekek, a többiek addig felfedezhették a parti növény- és állatvilágot.

Ezután jöhetett a horgászat, amelyben Zoli bácsin, Laci bácsin kívül Grevletyi István és Csurár Richárd is segítséget tudott nyújtani. Hogyan kell csalizni, bedobni, hogyan kell az úszót figyelni, hogyan kell kifogni a halat? Ezekre a kérdésekre folyamatosan megkapták a gyerekek a válaszokat, illetve a gyakorlati tapasztalatok is segítették felfedezni a horgászat szépségét. Mert az első hal után sorban jött a többi is. Majdnem minden táboros fogott halat, s ez további türelmet biztosított. Azért nem csak a halakat etettük csalival, nekünk is sok finomságban volt részünk.

Ebédre ötféle pizzából válogathattunk a nagybánhegyesi Gomba Büfé felajánlásaként. Volt kukoricás, szalámis, gombás, hawaii, szecsuani pizza,  s utána kólát is ittunk. Később dinnyét is ettünk, ami az egyre fokozódó melegben nagyon jól esett. Amikor már eléggé kifáradtunk, s a botok is sorozatban összeakadtak, a damilok pedig extrém módon összgubancolódtak, jobbnak láttuk, ha visszaindulunk a közösségi házba.

A kitikkadt táborosokat itt jégkrémmel hoztuk alapállapotba, amitől minden visszatért a régi kerékvágásba.

S eljött az utolsó nap. Elköltöttük utolsó reggelinket, teljesítettük Shaun bárány küldetését, és megmentettük városainkat, s ezután íjászkodtunk. Az alapokkal kezdtük: megismertettük a táborosokat az íjjal és nyíllal, az alapvető biztonsági szabályokkal, majd megtanítottuk a helyes lövőállást, s a lényeg csak ezután következett, hogyan is kell a nyilat kilőni.

Két céltáblát helyezett el Laci bácsi, s az ezekre helyezett lőlapra adtak le a gyerekek sorozatlövéseket. A lövések leadásakor Laci bácsi és ifj. Horváth László segített, s minél többet lőttek a gyerekek, annál ügyesebbek voltak. Bár jócskán van még gyakorolni való, de később még lehet csiszolni a meglévő tudást íjász szakkörünkben.

Ebéd után plakát várta a táborosokat, 14 órakor Barangolós mozi lesz a közösségi házban. Az izgalmas eseményre még mozijegyet is kaptak a gyerekek, sőt még popcorn is várta őket, hogy teljes legyen az élvezet. A jegyszedő Laci bácsi alaposan ellenőrizte a jegyek meglétét, majd elsötétült a terem, s mozigépészünk, Szántó László elindította a filmet. Volt ám ámulat-bámulat!!!

A moziélmény után táborzáró műsorunk következett. Először a lányok táncoltak nekünk, majd a közösen kiválasztott táboros dalokat énekeltük el, ritmushangszerek kíséretében. S mivel Andival a tábor alatt furulyakíséretet is biztosítottunk, most - a tábor végén – a táborosokat is megajándékoztuk egy-egy kis furulyával, amivel otthon gyakorolhatnak majd.

Ezt követően beindult a karaokee buli, lehetett énekelni, táncolni, de volt süti, kóla, üdítő, sőt virsli mustárral is és utoljára az elmaradhatatlan jégkrémmel. Így zártuk a tizedik Barangoló Bejárós Tábort. Megbeszéltük, hogy jövőre ugyanitt találkozunk!!!

Horváth Judit

A BB Tábor negyedik hetéről készült napi albumok linkjeire is lehet kattanni. Az itt látható nagyobb és több kép továbbra is sokat elárul táboros életünkről!

16. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1932561493463471.1073741928.100001289164212&type=3

17. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1934238643295756.1073741929.100001289164212&type=3

18. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1936398469746440.1073741931.100001289164212&type=3

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1936419753077645.1073741932.100001289164212&type=3

19. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1937538939632393.1073741933.100001289164212&type=3

20. nap:

https://www.facebook.com/horvathjudit.vegegyhazibarangolo/media_set?set=a.1939562416096712.1073741934.100001289164212&type=3