Mezei futóverseny

A futást kedvelő iskolás gyerekek október 9-én délután mezei futóversenyen vehettek részt Végegyháza füves pályáján.

Az októberi szép napsütéses délutánt kihasználva a gyerekek izgatottan gyülekeztek a Bucsek iskola udvarán. Néhányan csak a többiek kedvéért jöttek, de sok gyerek be is nevezett a hagyományos mezei futóversenyre. Együtt indultunk el, s útközben még csatlakoztak hozzánk az érdeklődők. Két óra után rövid bemelegítéssel kezdődött a verseny Fehérné Talpai Erika segítségével. Ezután a verseny szervezője, Paulik Margit tartott eligazítást a versenyzőknek, majd kezdődhetett a futóverseny.

A versenyzők felvezetésénél két hetedikes, Cséfán Ákos és Nagy Ákos segédkezett. Három korcsoportban mérték össze gyorsaságukat a gyerekek, s külön a lányok, valamint a fiúk. Az 1-2. osztályos korosztályban tizennégyen álltak a rajtvonal mögé. Egy kört kellett teljesíteniük a kijelölt útvonalon. A lányok között a következő eredmények születtek: 1. Cséffai Csilla (2. o.), 2Kemény Dóra (2. o.), 3. Máté Sára (2. o.). A fiúk eredményei: 1. Kopócs Krisztián (1. o.), 2. Grevletyi István (1. o.), Andrej Andor (2. o.). Ők voltak a leggyorsabbak, de a többiek is büszkék lehettek magukra, hiszen szépen teljesítették a távot, kitettek magukért.

A 3-4. osztályos korcsoportban tizenöten neveztek a versenybe, nekik már két kört kellett lefutniuk. A lányok teljesítménye: 1. Tóth Dóra (3. o.), 2. Sipos Angéla (4. o.), 3. Sipos Dominika (3. o.). A fiúk sorrendje: 1. Gedó Attila (4. o.), 2. Nyári Mihály (4. o.), 3. Csurár Rajmund (4. o.).

Idén első ízben a felső tagozatos tanulók is neveztek a mezei futóversenyen. Az 5-6- osztályos korcsoportban 5 lány futott együtt, ők már három kört teljesítettek. Eredményeik: 1. Sipos Regina (6. o.), 2. Mezei Katalin (5. o.), 3. Györgyi Emese (5. o.). Ezt követően a 6. - 7. - 8. osztályos fiúk futottak verseny három körön át. A kilenc fiú között az első három helyezett: 1. Gulyás János (8. o.), 2. Pekár Dávid (7. o.), 3. Kopócs Kornél (7. o.).

A mezei futóverseny zárásaként került sor az eredményhirdetésre, ahol az első három helyezett versenyzők oklevéljutalomban részesülte, de minden induló birtokosa lett egy-egy ötösnek is testnevelésből.  A legkisebb fiúkkal elindult egy óvodás is, Erika néni fia, Martin is, aki teljesítményével kiérdemelte a zsűri külön oklevelét. Gratulálunk nekik!

Kellemesen elfáradva, büszkén, teli élményekkel tértünk vissza. Jól éreztük magunkat!

- HJ -