Egy éves a Katakomba Ifjúsági Klub

Szülinapi klub estét rendezett a Barangoló KHE 2009. november 6-án este a Katakomba Ifjúsági Klub pincehelyiségében.

Tavaly ősszel végzett egyesületünk kulturális felmérést Végegyházán, melynek során sok fiatal jelezte, szeretnének egy helyet, ahol zenét hallgathatnának, táncolhatnának. Ezért gondoltuk, hogy próbálunk segíteni. Bevontunk néhány tizenévest, kimeszeltük, kitakarítottuk, s alkalmanként kibéreltük a pinceklubot, s egy éve, 2008. november 7-én megnyitottuk a Katakomba Ifjúsági Klubot. A klubba látogatók tagsági igazolványt kaptak, s programként először diszkót, majd karaoke-t is tartottunk. A Szociális és Munkaügyi Minisztériumtól és a Gyermek és Ifjúsági Alapprogramtól támogatást nyertünk a klub számára, így műanyag asztalokat, székeket, hangtechnikát, valamint játékokat is beszereztünk tagjaink számára. A Narkó? Drogd el! akciónk alapelveit követve a klub helyisége drogmentes szórakozóhely, s mivel a legnagyobb veszélyek egyike a drogveszély, kiállítást is levittünk a témáról.

A nyári szünetben az alkalmankénti találkozókat napi gyakoriságra sűrítettük, mely beszélgetésekre, játékra, kézművesfoglalkozásokra is lehetőséget adott.

Működésünk során hamar eljött az az idő is, amikor nem csak ránk számíthattak a fiatalok, hanem mi is rájuk. Így többen segédkeztek a Miénk itt a tér akció keretein belül a szemétszedésben, elektronikus hulladékgyűjtésben és a faültetéseken. Az Újévi Gálán és a Végegyházi Majálison fellépőként is és segítőként is számíthattunk a katakombásokra.

Tartalmas egy évet mondhatunk magunkénak. Ezért is gondoltunk arra, hogy szülinapi klubestet tartunk. Ezen az estén szabadon választható program volt. Szólt a zene, a klubban található játékok minden tag rendelkezésére álltak, lehetőség volt a karaoke-ra is. Sokan lejöttek, bár odakint esett az eső. A klubban viszont vidám volt a hangulat, jól éreztük magunkat. Jó hogy van egy hely, ahol a fiatalok találkozhatnak. Úgy tűnik nem volt rossz döntés, hogy életre hívtuk a klubot s úgy tűnik, van igény az ilyen szórakozási lehetőségre. Rajtunk nem fog múlni a továbbiakban sem.

- HJ -