A 21 volt a nyerő

Egy év szünet után, tizenegyedik alkalommal került megrendezésre a Végegyháza Kupa egyéni sakkverseny 2010. március 27--én délelőtt, a Napközi Konyha ebédlőjében.

A Civil Kerekasztalon vetődött fel az ötlete annak, hogy – bár a sakk sportkörünk egyenlőre nem működik – rendezzük meg újra ezt a hagyományos sakktornát. A Barangoló Közhasznú Egyesület vállalta a szervezési feladatokat, s ebben maximálisan támogatott bennünket Végegyháza község Önkormányzata, oroszlánrészt vállalva a verseny rendezésének költségeiből.

Az egyéves kihagyás ellenére huszonegy végegyházi sakkozó vállalta a megmérettetést, s nevezett be a versenyre.

A küzdelmek előtt Horváth Judit, a Barangoló Közhasznú Egyesület elnöke köszöntötte a versenyzőket és a megjelent vendégeket, Varchó István polgármester urat és Baráth Mihály alpolgármester urat, valamint Kovalcsikné Borombós Editet, aki vállalta a versenybírói feladatokat. Külön köszönetét fejezte ki Szlamcsik Andrásnak a verseny szervezéséhez nyújtott segítségéért.

Az egyéni sakk bajnokság 7 fordulós svájci rendszerben zajlott, játékosonként és játszmánként 15-15 perces játékidővel. A helyezéseket a több szerzett pont alapján hirdettük. Régi hagyománya ennek a versenynek, hogy a gyerekek és a felnőttek együtt szállhatnak versenybe a díjakért. S bizony nem egyszer előfordult, hogy a fiatal sakktehetségek „megtréfálták” az öreg, tapasztalt rókákat. Mint minden versenyen, most is egy-egy nagyobb párharcot visszafojtott lélegzettel figyeltek a többiek.

Azt pedig, hogy jó döntés volt feltámasztani a versenyt, mi sem bizonyítja jobban, hogy azok közül a sakkozók közül, akik valamilyen okból nem tudtak benevezni a versenyre, többen benéztek üdvözölni a régi játékostársakat, beleszagolni a küzdőtér levegőjébe. A hetedik forduló kezdetére - ahogy az lenni szokott - fokozódott az izgalom, ki a szépítésért, ki a helyezése javításáért, ki a győzelemért küzdött teljes erőbedobással. Aztán a forduló véget ért, és mindenki feloldódva beszélgetett az eredményre várva.   Majd a pontokat összeadva megszületett a sorrend, s következett az eredményhirdetés.

Varchó István polgármester úr, mielőtt átadta a díjakat, ajándékkosárral köszönte meg Kovalcsikné Borombós Editnek, hogy levezette az egyéni sakkbajnokságot, s megkérte, hogy ismertesse az eredményt. A 11. Végegyháza Kupa eredménye a következő:

1. Szlamcsik András

2. Szemerédi Mónika

3. Szemerédi Beáta

4. Klovács János

5. Fülöp József

6. Besenyő László

7. Horváth András

8. Tóth Krisztián

9. Kiss Károly

10. Pekár István

A verseny első helyezettje, Szlamcsik András újabb egy évig őrizheti a Végegyháza Kupa vándorserleget.

A legjobb ifjúsági fiú játékos ez évben Tóth Krisztián lett, a legjobb leány játékos pedig Szemerédi Beáta. A legidősebb versenyző Szemerédi László, míg a legfiatalabb Tataru Adrián lett.

Az első három helyezett az oklevele mellett egy-egy kupa és érem tulajdonosa lett, a 4-10. helyezettek és a különdíjasok tárgyjutalmat és oklevelet kaptak.

Ezt követően finom marhapörkölttel láttuk vendégül a versenyzőket és a vendégeket, s a verseny izgalma után jól esett mindenkinek az ízletes ebéd.

Köszönet illeti a versenyzőknek, hogy közreműködésükkel hozzájárultak ahhoz, hogy ez a régi, hagyományos verseny újraéledjen, és csaknem biztosnak látszik az is, hogy jövőre megrendezzük a 12. Végegyháza Kupa egyéni sakk bajnokságot.

A verseny rendezői – Végegyháza Község Önkormányzata és a Barangoló Közhasznú Egyesület - ezúton is szeretnék megköszönni azoknak a segítségét, akik hozzájárultak a sakktorna megrendezéséhez: Baráth Mihály, Dr. Búvár István, Figura Ferenc, Juszkó Józsefné, Horváth Judit, Horváth László, Király Sándor, Kunos Ágnes, Kunos Jánosné, Mikula István, Rádainé Kunos Klára, Sári László, Szkupeny Anita, Varchó István, Végegyházi Barangoló.

- VB -