Barangoló Tábori Napló 2010

Újra megnyitotta kapuit a Barangoló Bejárós Tábor. Ebben az évben a Barangoló Gyűjteményes Ház ad otthont a 25 táborosnak július 5-30-ig.  Minden nap tudósítunk a tábor eseményeiről, nézzék meg képes beszámolónkat!

19. nap

Csütörtökön elérkezett a várva várt tótkomlósi búcsúkirándulásunk. Nagyon izgultunk, hogy jó idő lesz-e, tudunk-e majd strandolni? Induláskor azonban már biztató volt az időjárás, úgyhogy jókedvűen és bizakodóan vonatoztunk úticélunk felé. Elsőként a  nemrég átadott Természet Házát látogattuk meg, ahol bejártuk a gyönyörűen felújított épületet, megcsodáltuk a kiállítást. Majd jöhetett a strand. Illetve csak jöhetett volna, mert mikor odaérkeztünk a Rózsa Fürdőhöz, kiderült, hogy zárva van. Mint kiderült technikai okok miatt le kellett engedni a medencék vizét, s mi hiába jöttünk. Hogy a gyerekeket lefoglaljuk, elmentünk a közeli játszótérre, ahol mondanom sem kell, mindenki rögtön feltalálta magát, s mi nagyok összedugtuk a fejünket, mit tehetnénk. Aztán sorban jöttek az ötletek, melyek megoldották a helyzetet. Ehhez az otthoniakra is szükség volt. Az előző nap hozott homok már „tengerpartivá” varázsolta a Gyűjteményes Házat, ehhez már tegnap készítettünk pálmafákat. Most kismedence is került, úgyhogy mire megérkeztünk, már várt minket a végegyházi szabad strand. Nagy volt az öröm, azonnal megszállták a táborosok a medencét. Aki pedig már nem fért el, az kipróbálhatta az élményfürdőt és kalandparkot, hiszen a füvet úgyis locsolni kellett. Később a füvön megjelentek a törülközők is, rajta a napozókkal, igazi strandhangulat volt a Gyűjteményes Házban. S ez még nem volt elég! Jöttek, a finomságok a jégkrém, a görögdinnye és… sok-sok túrós és lekváros palacsinta is készült a gyerekeknek a „végegyházi strand büféjében”. Nem beszélve arról, hogy ilyen jelentős leárazás – egy palacsinta-egy mosoly – ritka manapság.