Végegyházi Robin Hood-ok

A Barangoló Gyermek Íjász Klub 2010. október 16-án délelőtt kezdte meg működését a Barangoló Gyűjteményes Ház udvarán kialakított lőpályán.

A Barangoló Közhasznú Egyesület másik új szakköre ebben az évben azokat a diákokat várja, akik kedvet éreznek magukban, hogy Robin Hood nyomdokaiba lépjenek. Horváth László és Horváth András fogadta a tizenhat merész íjászt, akik úgy gondolták, nekiveselkednek ennek a nehéz, de szép sportnak.

Először mindenkivel alaposan megismertettük a biztonsági szabályokat, hiszen az íj veszélyes fegyver, helytelen használata sérülést is okozhat. Ezért tartottuk a legfontosabb feladatnak a gyerekek kioktatását a biztonságos fegyverhasználatra. Első pillantásra is kitűnt, hogy a gyerekek megértették és elfogadták, hogy ez egy fegyelmet követelő sport.

Rövid bemutató után, amelyen megismertettük az íjat a szakkör tagjaival, következhettek az első lövések. A lövészeti bemutatót Andor tartotta, és ő vezényelte folyamatosan a négyes csoportokban folyó lövészetet.

Az már így az elején feltűnt, hogy egy némely gyerek ügyesen kezeli az íjat, van érzéke az effajta lövésztudományhoz. Mire a végére értünk a gyakorlásnak, mindenki legalább egyszer eltalálta a céltáblát, és ez mondhatjuk, kezdetnek nem rossz. Az elkövetkezendő foglalkozásokon a gyerekek elsajátíthatják az íjászat elméleti és gyakorlati tudnivalóit, megtanulhatják, hogyan kell versenyszerű körülmények között hódolni ennek a szép sportnak. Annál is inkább, mert reményeink szerint a 2011. évi diákolimpián a legügyesebbeket el tudjuk indítani Végegyháza színeiben.

A foglalkozásokhoz szükséges alapfelszerelések beszerzését a Barangoló Közhasznú Egyesület részére felajánlott 1 %-os támogatásokból tudtuk megvásárolni, mert úgy gondoljuk, hogy ez a pénz a gyermekszakkörök működtetésére fordítva kerül a legjobb helyre. A lőpálya kialakításához Sárközi József és Gyebnár Tibor nyújtott segítséget, így örömünkre ezt a szakkört is térítésmentesen tudjuk biztosítani a gyermekek számára.

Bízunk benne, hogy kis íjászainknak nagy örömet szereztünk ezzel a lehetőséggel, és reméljük, hogy a majdan elkövetkezendő versenyeken ők is öregbítik községünk hírnevét.

- HL -