Végegyházán maradt a vándorserleg!

A végegyházi asztaliteniszezők 2011. február 19-én rendezték meg hagyományos Farsang kupájukat, immár tizenegyedik alkalommal.

A versenyt Baráth Mihály, községünk alpolgármestere nyitotta meg, régi ismerősként üdvözölve a részvevők többségét. Méltatta azt az összefogást és sportbarátságot, amely lehetővé teszi, hogy évről évre sor kerülhessen e nemes versengésre. Jó versenyzést és izgalmas párharcokat kívánt a versenyzőknek.

Az idei kupán két verseny is zajlott párhuzamosan, ezt már Bognár Istvántól, a verseny főszervezőjétől, a végegyházi Asztalitenisz Klub vezetőjétől tudtuk meg. Az egyik vetélkedés a hagyományos háromfös csapatverseny volt a vándorserleg birtoklásáért, a másik kétfős úgynevezett DC csapatverseny volt, így összesen tizenkét csapat kezdte meg a küzdelmeket az asztalok mellett. A kupa eddigi versenyei közül az idén vett részt a legtöbb versenyző, szám szerint 45 játékos és ebből öt hölgy is vállalta a megmérettetést. A színvonalat mi sem mutatja jobban, hogy csak nagy csatákban, számos esetben csak a végső csatában dőlt el, ki nyeri a csoportküzdelmeket. A helyosztókon még parázsabb csatákat láthattunk mind a tornateremben, mind a művelődési központ nagytermében is.

Elmúlt már délután négy óra is, mire eldőltek az utolsó, még zajló küzdelmek, és megszületett a végeredmény.

Az eredményhirdetésen gazdára találtak a különdíjak, a támogatók által felajánlott és átadott tárgyi ajándékok, sportszerűségi díjak, valamint a csapatverseny díjai is a nyertesek kezébe vándoroltak. A díjakat Cséfán János önkormányzati képviselő adta át a nyerteseknek. A verseny fődíját, a Végegyháza Farsang Kupa asztalitenisz csapatversenyének a vándorserlegét a hazai csapat nyerte meg, és őrizheti a jövő évi versenyig.

Az eredményhirdetés után következett a közös vacsora, amely legendás hírű a versenyen rendszeresen részvevő játékosok között. A közös étkezés után egy kis terefere következett, és mivel egy gitár is előkerült a végén, még néhányan táncra is perdültek.

Sikeres és magas színvonalú rendezvényt tudhatnak maguk mögött asztaliteniszezőink, és biztosak lehetünk abban, hogy vendégeink jó érzésekkel távoztak tőlünk. Jó hírét vitték a végegyháziak vendégszeretetének. Köszönet illeti ezért a verseny főszervezőit, Bognár Istvánt és Ribovics Jánost, valamint a rendezésben résztvevő játékosokat és családtagokat. Reméljük, jövőre megint itt üdvözölhetjük mindannyiukat.

A 2011. 02. 19. Farsang Kupa végeredménye:

Háromfős csapatverseny

I. Végegyháza I. (Bognár István, Molnár András, Szalai Béla, Kerekes Róbert, Nagy-György Róbert),

II. Békés (Czebe Gyula, Jámbor Zoltán, Czuppon Tibor),

III. Gyoma-Pack (Zsankó László, Dr. Zsengellér Lajos, Kelemen András),

IV. Végegyháza II. (Ribovics János, Dobos András, Gigacz Ferenc, Hegyi Tibor),

V. Sarkad (Dr. Sipos Lajos, Fodor Attila, Keresztes Sándor, Brád Mihály),

VI. Tótkomlós (Litanszki András, Varga István, Krajczár Dávid)

VII. Csárdaszállás I. (Szűcs Tibor, Bere József, Barta Károly),

VIII. Csárdaszállás II. ( Kozma Géza, Márton Mária, Márton Anita, Izsó Lajos).

Kétfős csapatverseny

I. Csárdaszállás III. ( Makai Zsigmond, Remeczki Miklós, Oltján Lajos),

II. Végegyháza V. (Szabó Zoltán, Szabó Lajos, Őri László),

III. Végegyháza III. (Gulyás János, Császár Vivien, Cséfán Ákos),

IV. Végegyháza IV. (Sári László, Ribovics Jánosné, Császárné Czuth Erzsébet, Cséfán János),

V. Gádoros (Blasskó Attila, Molnár Árpád).

Különdíjasok

Legsportszerűbb játékos: Szabó Zoltán

Legtechnikusabb játékos: Czuppon Tibor

Legeredményesebb végegyházi játékos: Ribovics János

Legsportszerűbb csapat: Csárdaszállás I.

Hegyi Tibor egész éves példamutató játékáért kapott különdíjat.

A verseny rendezői köszönetet mondanak a verseny támogatóinak: Békés Megyei Asztalitenisz Szövetség, Végegyháza Község Önkormányzata, Általános Művelődési Központ Végegyháza, Mezőkovácsházi Csanád Vezér Általános Iskola, Varchó Vegyesbolt, Barangoló Közhasznú Egyesület, Beraczkai Ferenc és neje, Bognár Istvánné, Bognár József és neje, Czirbus Imre és felesége, Czuth Pálné, Császár Ferenc és családja,  Cséfán János, Ribovics János és neje, Szabó András és Szabó Zoltán, Szedlacsek Béla, Varchó István.

-          VB -