Újra indult a sakkszakkör

A Barangoló KHE szerezésében Bacsur Imre tanár úr vezetésével újraéledt a sakkszakkör Végegyházán. Az első foglalkozásra 2011. március 1-én került sor a gyerekek számára.

Évtizedes hagyománya volt Végegyházán a sakkozásnak. Nem csak felnőttek, de gyerekek is megszerették e szellemi sportot Szlamcsik András jóvoltából. Sajnos Bandi bácsi betegsége óta nagy űr volt ezen a területen, bár a tavaly megrendezésre kerülő Végegyháza Kupa egyéni sakkverseny bizonyította, hogy nem merült feledésbe a sok együtt töltött idő.

Két hete kerestük fel a Barangoló Közhasznú Egyesület nevében az orosházi Bacsur Imre tanár urat, vállalná-e a végegyházi gyerekek sakkoktatását. S mivel ő igent mondott, jöhetett a toborzás. Az első foglalkozásra március 1-én, kedd délután került sor a végegyházi iskola egyik osztálytermében. A szakkörre felsősök jelentkeztek, akik várakozás közben kibontották a sakk készleteket, s elkezdtek játszani egymás ellen. Három órakor nagy örömünkre nem csak Bacsur tanár úr jött el, hanem hunyadis tanítványai is, köztük Oláh Tibi, aki bevezetésként szimultánt játszott a gyerekekkel. A játszmákat követően Imre bácsi elemezte a játszmákat, majd az oktatótáblán végjátékokat mutatott be a diákoknak, akik ezt követően ki is próbálták azokat.

Remélhetőleg minél több diák megszereti a sakkot, ami nem egyszerű sport, hiszen nem csak a saját taktikánkat kell kidolgozni játék közben, de mindig az ellenfél fejével is kell gondolkodni. Jelentkezni még természetesen lehet általános iskolásoknak, a foglalkozások ideje minden hét keddjén 3-4 óráig lesz.

Ezúton szeretnénk megköszönni Bacsur Imrének a sakkoktatást, hiszen ingyen vállalta el ezt a nemes feladatot, s mivel Orosházán lakik, az útiköltségét a Barangoló KHE fizeti ki.

Hamarosan – március 20-án – ismét megrendezzük a Végegyháza Kupa egyéni sakkversenyt, amelyre minden felnőtt és gyermek sakkozó jelentkezését szívesen fogadjuk.

Barangoló KHE