Sikeres vizsga a Gyűjteményes Házban

A Végegyházi Sporthorgász Egyesület állami horgászvizsga lehetőséget szervezett a végegyháziaknak.

A vonatkozó jogszabályok kötelezővé teszik hazánkban ezt a vizsgát azoknak, akik szeretnének a horgászat szép sportjának hódolni. Az egyesület megalakulásakor merült fel az igény a tagokban, hogy szervezzünk vizsgalehetőséget, itt helyben. Egyrészt mert gazdaságosabb, hiszen nem kell elutazni Békéscsabára, vagy Orosházára, másrészt mert elegen akarnak vizsgázni ahhoz, hogy a vizsgabizottság kiszálljon a helyszínre.

Az egyesület vezetősége úgy gondolta, jó pap holtig tanul, így nem árt a vizsga előtt egy kis segítség a tanoncoknak. Ezért szerveztünk a Barangoló Közhasznú Egyesület segítségével vizsgára felkészítést is. Két alkalommal a Gyűjteményes Házban gyűltek össze, akik úgy gondolták, nem árt némi felkészülés. Bár mindannyian horgásztak már, és a gyakorlati tudnivalókkal tisztában is voltak, azonban a jogszabályok folyamatosan változnak, és a méret és egyéb fogási korlátozások is állandóan módosulnak. Nekem jutott a megtisztelő feladat, hogy segítsem a felkészülést, és be kell vallanom nekem is volt néhány újdonság a jelenleg érvényes szabályok között. Legalább most már én is tisztában vagyok a rendszabályokkal.

Érezni lehetett a vizsgadrukkot a jelölteken mikor a vizsgabizottságra vártunk, hiszen mindenki találgatta, mennyire lesz szigorú a vizsga.

A Vidékfejlesztési Minisztérium által meghatalmazott vizsgabizottság két tagú volt, Kerekes János, a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetségének Halgazdálkodási Bizottságának a tagja és Pethő László, a szövetség elnökségének a tagja segített a végegyházi horgászoknak az állami vizsga megszerzésében. Külön köszönet illeti őket, hiszen a kihelyezett vizsga lehetősége azért van, mert hajlandóak segíteni a megye egyesületeit ezzel a lehetőséggel. A vizsga két részből állt, először tesztlapon kellett számot adni a tanultakról, majd gyakorlati vizsga gyanánt a halfelismerés következett. A tesztlapokat a kitöltés után kijavították, majd a vizsgázókkal egyenként megbeszélték a hibákat, és a konzultációt követően jött a halfelismerés!

Bizony nem mindegyik jószágot ismerték fel elsőre, de a segítség mindig megérkezett a kérdezőktől, így végül mind a tizenegy sporttársunk sikeresen levizsgázott. Ezek után már csak a szükséges iratok beszerzése és a halak „üldözése” marad feladatul.

Köszönjük a vizsga szervezéséhez és lebonyolításához nyújtott segítséget a  Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetségének, Kerekes Jánosnak, Pethő Lászlónak, a Barangoló Közhasznú Egyesületnek, Horváth Juditnak és Mikula Istvánnak.

Horváth László

Fotó: Mikula István, Sárközi József