Egy héten át rúgtuk a bőrt

A Barangoló Közhasznú Egyesület 2011. augusztus 1-től egy hetes focitábort szervezett végegyházi gyerekeknek, Varga István vezetésével.

A Barangoló Bejárós Tábor sikerén felbuzdulva idén három egy hetes szaktáborral is debütálunk Végegyházán, természetesen ezek a táborok is térítésmentesen fogadják a községünkben élő érdeklődő gyerekeket.

A focitábor vezetésének feladatára sikerült megnyernünk Varga Istvánt, aki tapasztalt szakember, hiszen nem először edzi már az ifjúságot.

Augusztus első napján tizenhárom focizni szerető fiatal lépte át a Barangoló Gyűjteményes Ház kapuját, s alig várta, hogy végre a füves pályán focizhasson. De Pista bácsi nem kegyelmezett, hiszen mint mondta, alapos bemelegítés nélkül még kapura rúgni sem lehet. S ha kezdetben talán nehéz volt is ezt elfogadni, menet közben természetessé vált, hogy minden nap alapos bemelegítéssel kezdődött.

A pálya körüli sok kör lefutása és a gimnasztikai gyakorlatok után a technikai elemek tanítása és gyakoroltatása következett. Ezek gyakorlása a későbbi edzőmérkőzések során igen hasznos volt. Az napi edzések során pihenőidőt is adott a tábor vezetője a focitáborosoknak, s eközben előkerültek az ismerős barangolós játékok is.

A gyakorlati oktatás mellett Pista bácsi elméleti oktatást is tartott. Kezdve attól, hogyan és mikor kezdődött a labdarúgás, milyen méretű a szabályos futballpálya, egészen a szabályokig. A tábor csúcspontját pedig a gyulai kirándulás a Grosics Labdarúgó  Akadémiára jelentette, melyről külön is beszámolunk majd. Mondanom se kell, mind az öt napon lelkesen jöttek a gyerekek, a közös munka, a közös játék nagy élmény volt a fiatalok számára.

Minden jónak vége szakad egyszer, a focitábor zárására augusztus 6-án került sor, amikor is a gyerekek kihívták mérkőzésre szüleiket. A tizenhárom edzett táboros ellenfele öt felnőtt volt, akik ellen 2:1-re nyertek.

Az egymás ellen mérkőző két csapat létszáma megadta az esélyegyenlőséget, a győzelem pedig egyértelműen az egy hetes edzés eredménye.

A barátságos mérkőzést követően a Barangoló Közhasznú Egyesület nevében Rádainé Kunos Klára és Kunos Ágnes köszönte meg Varga Istvánnak a focitábor vezetését, azt hogy egy héten keresztül általa még jobban megszerették a gyerekek a labdarúgást.

A tábor zárásaként virslivel vendégeltük meg az egybegyűlteket.

A táboros szülők segítsége mellett a focitábor támogatói voltak: Dékány Ildikó, Elek János, ifj. Horváth László, Horváth László, Kemény Lajos, Mikula István, Szabó Lajos, Szántó László, Varga István, Grosics Labdarúgó Akadémia, Mezőkovácsházi Sportegyesület, Végegyházi ÁMK. Köszönjük a segítségüket.