Végegyházi Kis Ho-ho-ho Horgászok

A Barangoló Közhasznú Egyesület és a Végegyházi Sporthorgász Egyesület egy hetes tábort szervezett augusztus 15-tól, melynek főhadiszállása a Barangoló Gyűjteményes Ház volt.

Nem csak a felnőttek, a gyerekek közül is sokan szeretnek horgászni. Aki fogott már kezében pecabotot, tudja, milyen izgalmas várakozás előzi meg a kapást, s milyen sikerélmény egy-egy hal kifogása. Akár napokon át tartó beszédtémát is jelenthet. Arról nem is beszélve, hogy e foglalatosság közben a természet szépségei is gyönyörködtetik a vízhez látogatókat.

A kezdő horgászoknak azonban sok mindent meg kell tanulniuk ahhoz, hogy eredményes legyen zsákmányszerzésük. Ebben szerettünk volna segíteni az érdeklődő gyerekeknek, no meg abban is, hogy még inkább megszeressék ezt a szabadidős tevékenységet. A tábor vezetője, Mikula István sok segítséget nyújtott ebben, és horgásztársait is beszervezte, hogy istápolják a növendékeket.

A gyűjteményes házban a kis horgászok gyakorolhatták a szerelék összeállítását, a horogkötést, a helyes csalizást. Megtanultak helyesen bedobni, hiszen fontos, hogy a kiszemelt, beetetett vízterületre érkezzen a csalink. Megismerkedtek a horgászat legalapvetőbb szabályaival, a leggyakoribb halfajokkal, a védett halakkal. Elméleti ismereteiket mélyíthették a szakfilmek, valamint a szakkönyvek- és újságok nézegetésével.

De az igazi az volt, amikor a kis ho-ho-ho horgászok kimehettek a vízhez. Nagy élmény volt számukra, mikor a Száraz-ér zsilipnél lévő szakaszán horgászhattak, hát még amikor csónakázhattak is. Még a harcsát csalogató kuttyogtatást is kipróbálhatták.

A tábor időszakának második felében pedig nem hivatalos versenyt is szerveztünk a gyerekeknek a Pitvaros melletti víztározónál. A hatalmas vízterület gazdag zsákmánnyal ajándékozta meg kis csapatunkat, hiszen szinte az első bedobástól kezdve volt kapás. No nem mindenkinek, de a délelőtt végére senki sem volt, aki nem fogott volna halat. A legügyesebbek közel harminc kishal kifogásával dicsekedhettek. S természetesen a kifogott zsákmányt minden esetben – sporthorgászok módjára – visszaeresztettük a vízbe, alkalmat adva ezzel, hogy megnőjön.

A tábor egy hete alatt úgy gondolom sok ismerettel lettek gazdagabbak a gyerekek, s a horgászatok alkalmával az is kiderült, hogy a legmozgékonyabb fiatal is képes a kitartó horgászatra, ha megszereti azt.  Persze azért sok-sok játékra is futotta az időnkből, pihenésképpen, és a palacsintaevés sem maradhatott ki az életünkből.

Horgász táborunkat is segítették, támogatták önkéntesek: Elek János, Gonda Tibor, ifj. Gyebnár Tibor, Gyebnár Tibor, Horváth András, ifj. Horváth László, Horváth László, Kemény Lajos, Mikula István, Rádai János, Tóthné Molnár Katalin. Köszönjük!

A horgásztáborral lassan a nyári szünet is véget ért. A Barangoló Gyűjteményes Ház hét héten keresztül, negyvenkilenc napon át látta vendégül a különböző táboros gyerekeket, akik a mellett, hogy közösségben voltak, együtt játszhattak, minden nap valami érdekes programban vehettek részt. Remélem, feledhetetlen nyarat szereztünk nekik!