Barangolós „Kis karácsony…”

A Barangoló Közhasznú Egyesület december 22-23-a között, két napos játszóházában karácsonyi ajándékokat és díszeket készítettünk, majd feldíszítettük és avattuk Végegyháza Karácsonyfáját, együtt várva a karácsonyt.

A Barangoló Közösségi Házban Rádai Renáta és Takács Márk segítségével két napon keresztül volt alkalmuk a gyerekeknek, hogy még több ajándékot készítsenek. Lehetett többek között fenyőfát, karácsonyfát díszíteni, termés-üveget, hópihét készíteni, karácsonyi képeslapot, könyvjelzőt színezni, ragasztani, ezeket mindenki saját maga díszítette dobozkába gyűjtötte.

Díszek is készültek, egyrészt a benti karácsonyfánkra, de a nagyobbakat Végegyháza karácsonyfájára szántuk. Rendhagyó volt ez az év, hogy két nap is jutott ünnepek előtt az alkotómunkára, s mi alaposan ki is használtuk az időt. Jellemző volt játszóházunkra, hogy a gyerekek folyamatosan segítették egymást.

Pénteken az elkészített dobozcsomagokat, „szaloncukrokat”, láncdíszeket átvittük a Polgármesteri Hivatal udvarára, hogy az ott lévő egyik nagy fenyőfa öltözéke legyen. Ebben Vágó László és Gyebnár Tibor volt segítségünkre.

Délután három órára sokan visszajöttek, hogy közös énekléssel avassuk fel karácsonyfánkat. Szántó László és Horváth András gitárkísérete segített az ünnepi hangulatot odavarázsolni, majd a hideg elől visszasétáltunk a Közösségi Házba. A meleg tea és a sütemény elfogyasztása után mindenki választhatott magának ajándékot karácsonyfánk alól.

Ezek az ajándékok a Mosolygós Hírlap-karácsony akció adományából valók, s igazi meglepetést okoztak avatóinknak. Az alapos mérlegelés után kiválasztott játékokkal utána a csere-bere, a tevés-vevés. A Közösségi Ház egy boldog sziget volt ezen a délutánon.