Cirkuszi forgatag

Az első osztályosok nagy izgalommal várták április 25-ét, hiszen végre elérkezett a nagy nap, utazhattak a Magyar Nemzeti Cirkusz premier előadására Békéscsabára.

Az izgalom már egy héttel hamarabb úrrá lett az apróságokon, hiszen ekkor derült ki, hogy az osztály nyert 18 jegyet a Békés Megyei Hírlap által meghirdetett játékon.

Ettől a pillanattól fogva napi szinten előjött az utazás, hiszen a gyerekek közül még senki sem járt cirkuszban.

Nyugodt szívvel állíthatom, hogy a produkció mindannyiunk várakozását felülmúlta, Richter József társulata felejthetetlen élményt nyújtott számunkra.

A varázslat már a Sportcsarnok udvarán elkezdődött, amikor megláttuk a hatalmas, színes cirkuszi sátrat. Belépve ez az érzés csak fokozódott, amikor megpillantottuk a porondot, és izgatottan vártuk az előadás kezdetét.

Szinte szafarin érezhettük magunkat a különleges állatsereg láttán. Volt ott púpos teve, elefánt, láma, melyek idomárjuk utasítására különleges produkciókat nyújtottak

Ámulatba estünk a kubai artisták izgalmas és veszélyes bemutatóján, a vicces trambulinos akrobataszámon, a zsonglőrök ügyességén, nem kevésbe a pörgő zsokészámokon. Láttunk fürge, és okos cicákat és farkasszemet néztünk a hatalmas szibériai tigrisekkel.

Észre sem vettük, hogy milyen gyorsan repül az idő, hiszen magával ragadott bennünket a cirkuszi forgatag.

Mindannyiunk számára felejthetetlen élményt nyújtott a világhírű művészeket felsorakoztató Magyar Nemzeti Cirkusz szereplése. Fáradtan, de elvarázsoltan tértünk haza.

Szeretnénk köszönetet mondani Kovács Nauzikának, aki beküldte a megfejtést a Hírlapnak, és Barecz Mihálynak, Misi bácsinak, aki ingyen felajánlotta két kisbuszát, hogy megkönnyítse az utazást, és így a végegyházi elsős kisdiákok vágya valóra válhatott.

Tóthné Molnár Katalin