V. Nagy Ho-Ho-Ho Horgászverseny

Jubileumi horgászversenyünkre a Száraz-ér végegyházi szakaszán 2012. szeptember 29-én került sor a Barangoló Közhasznú Egyesület és a Végegyházi Sporthorgász Egyesület szervezésében.

Viadalunkra jellemzően még az utolsó estén is neveztek a horgászat szerelmesei, s az is jellemző, hogy az eső is kerülgette a nagy napot. De az ötödik alkalommal mégis kellemes, őszi napsütéssel örvendeztetett meg bennünket a természet.

Reggel nyolc órától folyamatosan érkeztek a versenyzők a regisztrációhoz, s az előkészületek is megkezdődtek, hogy délben finom ebéd várja a megfáradt horgászokat.

Elsőként Horváth László a szabályokat ismertette, majd a gyerekek, illetve a felnőttek helyeit sorsoltuk ki, s a Száraz-ér alacsony vízállása miatt idén a zsilip mindkét oldalán alakítottuk ki a horgászállásokat. Háromnegyed kilenckor megszólalt a duda, kezdődhetett az ötödik horgászversenyünk. Jöhettek a titkos etetőanyagok, csalik és természetesen a halak is.

Fortuna most mellettünk volt, hiszen már az első percektől kezdve volt kapás. Igaz, sok-sok picurka hal akadt csak horogra, de belőlük majdnem mindenkinek jutott. Ami még izgalmasabbá tette a halcsatát, hiszen így az esély mindenki előtt ott állt. S mint ilyenkor mindig, biztattuk egymást, jókedvű beszélgetések alakultak ki a véletlenül összekerült „szomszédok” között. A víz is messzi viszi a hangot, így a távoliak eredményeiről is rögtön értesültünk.

Bár most alacsony volt a Száraz-ér vize, de szép tiszta, igaz néhol beleakadhattunk a hínárba. Mindig lehetett azonban olyan tiszta foltokat találni, ahová bedobhattunk. Csak meg kellett találni azokat a helyeket, ahol a kishalak tanyáztak. Ez vagy sikerült, vagy kevésbé, de a reményt a legtöbben végig nem adtuk fel. Közben főtt a paprikás krumpli, s az idő haladtával vonzóvá tette a verseny végét jelző dudaszót is.

Jöhetett a mérlegelés, ami nem volt egyszerű dolog. No, nem a mérleg volt ebben a ludas, hanem a halacskák nem akartak a mérleg serpenyőjében maradni. Főleg, ha sokan voltak. A mérlegelés után pedig már az eredményhirdetés is következhet. A díjakat Horváth László és Mikula István adta át.

Vándorkupánkon már négy név áll: 2008-ban Kopócs Kornél, 2009-ben Jegyinák János, 2010-ben Kovács Kinga, 2011-ben pedig Koczán Tamás vihette haza egy évre a legnagyobb végegyházi horgász jutalmát. Tamásnak, szokásunkhoz híven átadtuk a serleget kiváltó halszobrot, örök emlékeztetőül tavalyi teljesítményére.

Az idei évben Gyebnár Dávid nyerte el a megtisztelő címet, ő lett végegyháza Nagy Ho-Ho-Ho Horgásza 2012-ben, hiszen gyermek kategória I. helyezettjeként ő fogta a mezőny legnagyobb tömegű halát. A gyerekeknél II. helyezett Kovács Kinga, III. helyezett Kovács Dávid lett. Ebben az évben minden gyermekversenyző horgászcsomagot kapott ajándékba, a megyei horgászszövetség jóvoltából így következő horgászatuk etetőanyaga remélhetőleg ösztönzőleg hat, hogy gyakrabban látogassák a vizet a kisebbek is.

Felnőtt kategóriában I. helyezett ifj. Gyebnár Tibor, II. helyezett Józsa Pálné, III. helyezett Molnár László lett. A helyezettek oklevelük és érmük mellé horgász-ajándékcsomagot is kaptak

A legidősebb versenyzőt, Szedlacsek Bélát, és legfiatalabbat, Diósi Rolandot is megajándékoztuk horgászcsomaggal. A legeredményesebb női versenyző, Kovács Kinga pedig horgászbotot kapott jutalmul.

A hagyományos közös fotó után pedig jóízűen megebédeltünk. Nagyon finom volt a bográcsos paprikás krumpli, jólesett az izgalmas verseny végén.

A jubileumi horgászverseny támogatói: Gyebnár Tibor, Kunos Ágnes, Mikula István, Paulik József, Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetsége, Végegyháza Községi Önkormányzat. Köszönjük a segítségüket!

Fotó: Horváth László