Sportvetélkedő

Iskolánk Szülői Munkaközössége ebben az évben is megrendezte hagyományos sportvetélkedőjét november 24-én 14 órai kezdettel a végegyházi tornateremben.

A sportversenyt Jámborné Svorenj Szilvia, az SZM elnöke nyitotta meg, majd következett az alsós csapatok résztvevőinek sorsolása. Minden csapatban vegyesen vettek részt 1-4. osztályig a gyerekek, s ők szüleikkel vagy nagyobb testvéreikkel versenyezhettek.

Fehérné Talpai Erika és Lipták Zsoltné irányításával kezdődhetett a megmérettetés, amelyen tizenhat pár, négy csapatban igyekezett az elsőséget megszerezni.

Izgalmas nyolc feladat várt a résztvevőkre, ahol erőnlétre, ügyességre, valamint a párok közötti összhangra is szükség volt ahhoz, hogy minél gyorsabban tudják teljesíteni a feladatokat. A közönség pedig végig szurkolta a versenyt, hangosan buzdítva az ismerősöket, barátokat, rokonokat.

A kicsik után a felsősök következtek, akik már az előző napokban csapatokat alakítottak a most lejátszandó kosárlabda mérkőzésekhez. Négy csapat nevezett be: a Mustár, a Gangnam Style, a Kosár Királyok, valamint a Hősök XD.

A sorsolás után következhettek a meccsek, melyeket Paulik Margit vezetett le. A két győztes csapat ezt követően az első helyért, a másik két csapat a harmadik helyezésért játszott.

Az eredményhirdetést a kicsik és a nagyok is izgatottan várták, de az sem volt baj, ha egy-egy csapat csak hátulról lett első, hiszen egy jó hangulatú, sportos délutánt töltöttünk együtt. Ráadásul minden versenyző kapott egy szm-es pólót, gazdagítva egy újabb színnel az eddigi garnitúrát. A fehér, a sárga és a piros után a Szülői Munkaközösség által ajándékozott póló idei színe a fekete lett, mely a 2012-es sportvetélkedőre fog emlékeztetni.

A rendezvényt a Végegyháza Községi Önkormányzat támogatta.