Hamarosan indul a BB Tábor

A Barangoló Közhasznú Egyesület egy hónapos Barangoló Bejárós Táborának előkészítő megbeszélésére került sor 2013. május 24-én délután a Közösségi Házban.

Bő egy hónap, és folyamatos gyermekzsivaj tölti be a Barangoló Közösségi Házat, hiszen a Barangoló Közhasznú Egyesület ötödik alkalommal rendezi meg a Barangoló Bejárós Tábort a végegyházi óvodásoknak és iskolásoknak.

Idén rekordidő alatt betelt a létszám, hiszen 22 táborosunk fogadására készülünk fel. Szüleiket invitáltuk a mai napon, megbeszélve velük a tábor rendjét, tervezett programjainkat, szokásainkat. Ideális leendő táborunk összetétele: hét óvodás, nyolc alsó tagozatos, hét felső tagozatos gyerek fog táborosként barangolni velünk. Közülük jó néhányan már régi motorosok, hiszen van, aki már ötödik alkalommal tölti velünk a júliust, de természetesen lesznek, akik először élvezik velünk a táboros lét örömeit.

A négy hét számos már hagyományos programnak és több újdonságnak is ad helyet. Hiszen a délelőtt mindig a „kötött” programoké, melyeket most is tematikusan rendezünk majd. Az első hét a környezetvédelemé, a második pedig az egészségvédelemé. A harmadik héten helyi természeti értékeinket térképezzük fel, míg a tábor végén honfoglalás kori hetünk lesz. Így most is sok érdekességben lesz részük gyermekeinknek, s nem csak jól szórakoznak majd, de játszva tanulnak sokféle tevékenységen keresztül.

Reggel hagyományosan most is reggelivel várjuk majd a táborosokat, ehhez folyamatosan keresünk támogatókat és a szülők is besegítenek. Ebben az évben nem kell hazamenniük délben a gyerekeknek ebédelni, Ha a Községi Önkormányzat pályázati támogatást nyer rá, akkor a gyermekvédelmi támogatásban részesülő családok gyerekei e pályázat segítségével ebédelnek, a többi kb. tíz gyerek ebédjét pedig a Barangoló Közhasznú Egyesület finanszírozza. Ez nagy könnyebbség lesz a családoknak, hiszen nem kell külön gondoskodni arról, ki várja haza délben a gyerekeket, egész nap jó kezekben lesznek. Hiszen gyakorlott táboros segítők irányítják, szervezik a táboros életet.

Az ötödik Barangoló Bejárós Tábor egy hónapja alatt Bacsa Bianka, Horváth László, Juhászné Gonda Edit, Sárközi Enikő, Sárközi Erika és Takács Márk segíti munkámat. S mint minden évben, most is örülünk minden segítségnek, a tábor előtt és alatt egyaránt.

Előtte: június 1-én szombaton 8 órától a Barangoló Gyűjteményes Házban tevékenykedünk, az ott lévő fajátszóteret költöztetjük át a Közösségi Házba, s végezzük el a nagytakarítási munkálatokat. Július 22-én 8 órától a Barangoló Közösségi Házat készítjük elő a táborosok fogadására.

A tábor alatt: minden finomságnak nagyon örülünk, s a reggelihez is szívesen veszünk kenyérfelajánlást. Papírgyűjtésünkhöz sok-sok papírt is várunk!

Minden segítséget előre is köszönünk, hiszen fontos és jó dolog, hogy Végegyházán egy hónapon keresztül térítésmentesen táborozhatnak gyermekeink. S az is jó dolog, hogy ebben a feladatban mindig sokan támogatnak bennünket!