Mert kell egy csapat…

Minarik Ede klasszikus mondása is lehetett volna a mottója a szombat délutáni rendezvénynek. Ugyanis a Végegyházi Sport Egyesület 2014. április 19-én sportdélutánt rendezett a végegyházi óvodás és általános iskolás gyerekeknek, amelyet eredetileg a ligetbe terveztek, de az ott zajló építkezés miatt kértek helyet a Barangoló Közösségi Házban.

A VSE szeretettel várt minden sportolni vágyó gyermeket és szüleiket, akik hasznosan és mozgással szerették volna eltölteni a tavaszi szünetnek ezt a délutánját. Az invitálást több mint harminc gyerek fogadta el, és felnőtt kísérőkben sem volt hiány.

Az érkezőket Igricz Mihály, az egyesület elnöke, Szabó József és Varga István edzők várták. A gyerekek rövid eligazítás után az ő vezetésükkel fociztak három csoportban a közösségi ház udvarán.

A korosztályos mérkőzéseken mindenki kiélhette a foci iránti szeretetét. Hiszen ez is e torna lényege, hogy minél többen hódolhassanak e sportnak, s az egyesület nem titkolt célja, hogy a későbbiekben minél több gyerek legyen igazolt játékosa a Végegyházi Sport Egyesületnek.

Több ilyen torna megrendezését tervezik, melyek alkalmat adnak a gyerekeknek a sportág kipróbálására és megkedvelésére.

A mérkőzések végeztével újra összegyűlt a társaság, majd Igricz Mihály a legtöbb gólt rúgó játékosoknak, Sipos Zoltánnak és Varga Viktóriának adott át oklevelet. Minden résztvevő kapott csokit és az osztályok emléklapot ennek a napnak az emlékére. Remélhetőleg a következő tornán még többen eljönnek majd a labdarúgás szerelmesei közül.