Barangoló Bejárós Tábor 2014 – Tábori Napló

11. nap

Harmadik hetünket a Száraz-ér menti kalandozásokkal kezdtük. A végegyházi Barangoló Közösségi Ház is az ér közelében van, tehát itt kezdtük a feladatok sorát. Délelőtt hét ügyességi feladatot kellett megoldaniuk a táborosoknak.

Elsőként menetlevelet készítettek a gyerekek, melyet állomásról állomásra vittek. Másodikként anagrammát fejtettek meg, majd a kapura rúgásban tették próbára tudásukat.

Ezután a lengőtekével kellett két-két bábut eltalálni. Utána a karikadobálás következett, majd a pénteki nagy sláger, a tejfölös dobozba dobás következett.

Végső feladatként a fémgolyókkal kellett minél közelebb megközelíteni a kicsi golyócskát. Mivel két csapat pontszámai megegyeztek, kötélhúzással döntöttük el az első helyezés sorsát. Ez utóbbit azért versenyen kívül még próbálgatták a gyerekek. Eredményhirdetés után jólesett a görög és a sárgadinnye.

Ebéd után útra keltünk, most már valóban kisétáltunk a Száraz-ér partjára. Sajnos most nem olyan szép kis vízfolyásunk, mint annak előtte, de azért jót kirándultunk.

Reménykedtünk, hátha találkozunk Seldonnal, a mocsári teknősünkkel, mindhiába. Azután a kiserdőn keltünk át, s útközben potyóka szilvával oltottuk szomjunkat. Visszaúton megnéztük, hol is lesz a végegyházi horgásztó, s talán utoljára mentünk végig az ott lévő úton.

A gyerekek sok-sok mindent tudtak erünkről, az itt élő állatokról és növényekről, s remélhetőleg mindig szeretni és óvni fogják természetvédelmi területünket.

Barangoló Közhasznú Egyesület