Nyári bejárós tábor Végegyházán

A Barangoló Közhasznú Egyesület 2009. 07. 06-tól 07. 31-ig, a hétköznapokon négyhetes bejárós tábort szervez Ez a nyári tábor térítésmentes a végegyházi gyerekek számára, akik a helyi óvodába vagy általános iskolába járnak.

A kirándulásokon, programokon való részvétel díjtalan, ennek költségeit egyesületünk, illetve felajánlóink és támogatóink állják. A tábor tervezett programja négy nagy témakör köré lett felépítve. A közművelődési, helytörténeti, kézműves és környezetvédelmi programok egymást követik naponta, így nyújtva tartalmas szórakozást, és egyben művelődési és tanulási lehetőséget a gyerekeknek. Anélkül, hogy a sematikusság miatt unalmasnak éreznék a gyerekek a tábort. Minden héten tervezünk egy helybeli kirándulást a község közvetlen környezetében, és egy távolabbi egész napos kirándulást is. A kirándulásokra csak a táborba rendszeresen járó gyermekeket tudjuk vinni. A többi táboros napon a gyerekeket 8 órától fogadjuk, 9 órától különböző szervezett programokkal várjuk őket. Délben hazamennek ebédelni, és 13 órától 16 óráig felügyeletet és szabad programot biztosítunk számukra. Így többek között lehetőségük lesz pingpongozni, tollaslabdázni, focizni, társasjátékozni, festeni, rajzolni, kedvük szerint.

A programok szervezésében és lebonyolításában számíthatunk az egyesület tagjaira és pártoló tagjaira, valamint szimpatizánsainkra. Segítenek a szülők és az ifjúsági klubunk tagjai is. A felügyeletet szakemberek /pedagógusok/ és önkéntesek /szülők, egyesületi tagok/ együtt biztosítják, de minden alkalommal legalább egy fő pedagógus szakember jelenlétével. Az előadók, szakemberek nem kérnek tiszteletdíjat, mindössze a felhasznált anyagokat és esetenként útiköltséget kell térítenünk. Ennek a programnak a megvalósításához együttműködünk a helyi szervezetekkel, /Vöröskereszt, Polgárőrség, helyi vállalkozók és gazdálkodók/. Valamint az egyesület munkáját már korábban segítő szervezetekkel, Békés Megyei Rendőrfőkapitányság Bűnmegelőzési Csoport DADA program, Hunyadi János Közoktatási Intézmény Mezőkovácsháza, Városi Könyvtár Mezőkovácsháza, Mezőkovácsházi Rendőrkapitányság, Rock-Dairy Kft., Tótkomlósi Száraz-ér Társaság, Mezőhegyesi Ménes Kht, Mezőhegyesi MÁV stb. Ezekkel a magánszemélyekkel és szervezetekkel folyamatosan vesszük fel a kapcsolatot, és az eddigi jó együttműködésünk a biztosíték arra, hogy most is segítenek.

Helyi kirándulásainkon meglátogatjuk a helyi templomot, Árpádtelepet, a Zsibrik-dombot és felderítjük a végegyházi határ minden zegét-zugát. Távolabbi kirándulásaink során Mezőkovácsházára, Mezőhegyesre, Tótkomlósra és Szarvasra tervezünk egész napos túrát.

Sajnos pályázaton nem sikerült támogatást kapni táboros programjainkra, és a Végegyházáért Közhasznú Alapítvány sem tartotta támogatásra méltónak ezt a nyári bejárós táborunkat. De ennek ellenére sem változtattunk alapvető tervünkön, hogy a tábor ingyenes legyen a résztvevő gyerekek számára, mivel a térítési díj éppen azokat riasztaná el a programoktól, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá. Szerencsére – mint már annyiszor - többen segítségünkre vannak és lesznek. A tábor helyét a Községi Önkormányzat biztosítja térítésmentesen, így újra gyermekzsivaj zengi be a régi 2-es iskolát. Az iskola asztalokat, székeket, pingpongasztalt ad kölcsön, segítve a tábor működését.

A részletes programot még azért nem tudjuk közzétenni, mert ez nagyban függ attól, hogy mennyi támogatást kapunk. Abban biztosak vagyunk, hogy a résztvevő gyerekek számára emlékezetes négy hetet tudunk biztosítani.

Már eddig is többen jelezték részvételi szándékukat, de továbbra is várjuk az érdeklődők jelentkezését. Jelentkezési lapot Horváth Juditnál lehet kérni.

Barangoló KHE