Barangoló Bejárós Tábor 2014 – Tábori Napló

16. nap

Negyedik hetünk első napján gazdag programunk volt. Délelőtt Kassai Kingával kézműveskedtek a gyerekek. Az alapanyag most is a nemez volt, melynek megmunkálása már nem volt ismeretlen a táborosok számára.

Ezúttal sünit készítettünk. Drapp nemezzel alapoztunk be diót két réteggel, szappanos víz segítségével, majd sötétbarna tüske is került az állatka hátára.

Mikor már jól összedolgoztuk, a szemmel és orral kellett kiegészíteni, melyet egy-egy gyöngy felragasztásával oldottunk meg, és már készen is volt a sündisznócska.

Ebéd után Szántó László jött el hozzánk gitárjával, közös éneklésre hívtuk táborunkba. Lecsüccsentünk a fűbe, a nagy kőrisfa alá, kényelmesen elhelyezkedve. Az ismerős dalokat együtt énekeltük Laci bácsival, jó néhány dalt pedig most tanultunk meg tőle.

Nagyon belemelegedtünk, pedig még volt dolgunk. Ugyanis kevés időt töltünk már együtt, készülünk a táborzárásra, s ehhez meglepetést is tartogatunk tarsolyunkban.

Barangoló Közhasznú Egyesület