VI. Nagy Ho-Ho-Ho Horgászverseny Végegyházán

A Barangoló Közhasznú Egyesület és a Végegyházi Sporthorgász Egyesület 2013. szeptember 21-én délelőtt rendezte meg a hagyományos horgászversenyt a száraz-éri zsilipnél.

Önkénteseink az előző napon kialakították a horgászhelyeket, hogy a másnap érkező horgászoknak előkészítsék a terepet.

Szombaton, már nyolc óra előtt megérkeztek a verseny résztvevői, többen szurkolókkal együtt, hogy regisztráljanak. Eközben a leendő horgászhelyek is számot kaptak, s s minden előkészület megtörtént, hogy sikeres legyen e délelőtt. Fél kilenckor huszonkét versenyző – tizenegy gyermek és tizenegy felnőtt – várta izgatottan, vajon milyen helyet kap a sorsoláskor. Horváth László, a verseny főszervezője ismertette a horgászverseny szabályait, majd következett a helyek sorsolása.

Volt, aki örült, volt, aki reménykedett, de mindenki nagy elszántsággal indult, azzal a fő céllal, hogy minél több halat fogva ebben az évben ő nyerje el a kupát. Laci vezényszavára és a megszokott dudaszóra indult az idei versenyünk is, s a szerelés, az etetés után mindenki bőszen leste a saját úszója végét. S bár szerencsére ma nem esett az eső, sőt a nap is kisütött, de az erős szélben nehéz volt bedobni.

A röpke szélcsendet kihasználva azért többé-kevésbé még oda is tudtunk dobni, ahová akartunk, s hamarosan jött a hír: megvan az első hal. Azután jött a többi, s hamarosan mindenki vödrében akadt úszkáló érlakó. Az állatvédőket megnyugtathatom, sok esetben még tíz centisek sem voltak a kifogott halak, de voltak, és ez a lényeg. A sikerélmény tehát megvolt.

A verseny során több ízben volt mérlegelés is, hiszen aki sok halat fogott ki, kímélni akarta a halakat. A vödrök tartalma tehát mérés után visszaúszhatott a Száraz-érbe, folytatva vidám életét. Igen hamar kiderült a versenyzők számára tehát, ki fogott sok halat, kinek vannak nyerési esélyei.

Bár az utolsó percig kitartott többségünk, s nem is eredménytelenül. Délben kíváncsian kísértük Gyebnár Tibort mérési körútjára, s megcsodálhattuk horgásztársaink zsákmányát is. Mérlegelés után pedig ezeket a halakat is visszatettük az érbe, a szabályoknak megfelelően.

Visszatérve kiinduló állomásunkhoz nem csak a díjakat leshettük meg, de Mikula Pista bográcsos paprikás krumpliját is, mely a hagyományok szerint a megfáradt horgászokat és szurkolóikat várta. De előbb még az eredményhirdetés fontos állomása következett.

Az eredményhirdetés előtt Horváth László átadta Gyebnár Dávidnak, az előző évi bajnokunknak a vándorkupát kiváltó díjat.

A VI. Nagy HO-HO-HO Horgászverseny bajnoka, s egyben a felnőtt kategória I. helyezettje Molnár László, II. helyezett ifj. Józsa Pál, III. helyezett pedig Tóth Aladár lett. Mindhárman az oklevelük mellett még érmet és egy horgászpólót is kaptak ajándékba, s természetesen a verseny győztese egy évig boldog tulajdonosa a vándorkupának is.

A versenybíróság úgy döntött, hogy a negyedik halat fogó versenyzőt, Józsa Pált is megajándékozza egy horgászpólóval.

A gyermek kategória I. helyezettje Kovács Dávid, II. helyezett Sipos Angéla, III. helyezett pedig Gyebnár Dávid lett. Az oklevél és az érem mellett száraz-eres könyvet, ajándékkarkötőt és lufit kaptak ajándékba. Ez utóbbiakkal egyébként a többi gyermek horgászt is megajándékoztu.

Valamint most is különdíjat, egy-egy száraz-eres könyvet adtunk a legfiatalabb és a legidősebb versenyzőnek Sipos Martin és Tóth Aladár személyében.

A közös fényképezés után pedig jóízűen megebédeltünk, a jó levegőn töltött délelőtt bizony nagyon megéheztünk, így a finom paprikás krumpliból még többen repetáztunk is.

Rendezvényünket többen segítették, támogatták:

Gyebnár Tibor, Horváth László, Lipták Lilla, Mikula István, Sárközi Enikő, Takács Márk, Vágó László, Végegyháza Község Önkormányzata Köszönjük!

Fotó: Takács Márk, Horváth László