Éves közgyűlés a végegyházi horgászoknál

A Végegyházi Sporthorgász Egyesület 2014. február 1-én tartotta évi rendes közgyűlését a Civilek Házában.

Először az egyesület elnöke, Varga István számolt be a közgyűlésnek a 2013. évben végzett munkáról. Az elnök úr a következőket mondta el:

A Végegyházi Sporthorgász Egyesület tagjainak száma 82 fő.

A 2013. év legfontosabb feladata volt, hogy a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetségével folyamatosan tartottuk a kapcsolatot, az együttműködés eredményeként tagjaink ismét kiválthatták éves engedélyüket helyben. Ezzel a lehetőséggel 41 sporttársunk élt az idei évben.

Az idei évben két pályázatot nyújtottunk be, mindkettőt a NEA-hoz, ezeken belül a NEA működési pályázatán 250.000 Ft-ot, a szakmai pályázaton pedig 549.400 Ft-ot nyertünk. A pályázatokkal kapcsolatban elmondhatjuk, hogy a 2013. évi NEA működési pályázatot már gyakorlatilag felhasználtuk, a szakmai pályázat felhasználása is terv szerint halad. A 2014. évi NEA pályázatokat beadtuk, a szakmai elbírálás alatt van. Annyit tudunk, hogy az idei működési pályázatunkat elutasították, várólistára helyezték.

Alakulásunk óta igyekszünk részt venni községünk közösségi életében, csatlakoztunk a Miénk itt a tér akcióhoz, ahol a tavaszi és őszi takarításon is részt vettünk, valamint a TeSzedd! országos környezetvédelmi akcióban is tevékenyen részt vettünk. Száraz-ér a mi vizünk programunk keretében 80 gyermeket tudtunk rajzpályázaton díjazni, remek vetélkedőt szerveztünk a környék iskolái között és nem utolsósorban hagyományteremtő céllal konferenciát szerveztünk a Száraz-ér védelméről a környékbeli településeknek.

A Barangoló Bejárós Tábor keretein belül Horgász-tábort szerveztünk az érdeklődő végegyházi gyerekeknek. A gyerekek számára szegedi kirándulást biztosítottunk az Agórába és a Vadasparkba, a több mint húsz gyermek számára a kirándulás teljesen ingyenes volt.

Szeptemberben a Barangoló Közhasznú Egyesülettel közösen megrendeztük a végegyházi horgászversenyt, melyen huszonkét versenyző vállalta a nemes megmérettetést.

Rendszeresen részt veszünk a Civil Kerekasztal találkozóin, képviselve egyesületünket ezen a fórumot.

A 2013. évtől az állami jegyek kiadása megváltozott, internet-kapcsolattal kell rendelkeznie a kiadónak.  Ezért az egyesület részére beszereztünk egy laptopot, amelyen keresztül elérhetjük a SZÁK rendszert. Az elmúlt évtől közös irodát üzemeltetünk a Barangoló Közhasznú Egyesülettel, mivel ők rendelkeznek a szükséges technikai háttérrel és a könyveléshez nélkülözhetetlen szoftvert is közösen tudjuk használni, ezért köszönet illeti őket.

Gazdasági szempontból az idei évben bevételünk közhasznú tevékenységünk bevételéből, tagdíjból és támogatásból állt, 2013-ban a tagdíj és a pártolói tagdíj minimum összege 500 Ft volt. A befizetett tagdíj és pártolói tagdíj összege 31.500 Ft, az év végi eredményünk 225 ezer forint volt, ami jónak mondható. A teljes közhasznú bevételünk kettőmillió ötvenhétezer forint volt, a kiadásaink pedig egymillió nyolcszázharminckétezer forintot tettek ki. Ebben szerepel a szövetségnek a horgász iratok bekerülési költsége, néhány rendezvény szervezési költsége, és a pályázati kifizetések. Egyesületünk minden jelentési és adatszolgáltatási kötelezettségének eleget tett, elszámoltunk a pályázatainkkal, könyvelésünk, nyilvántartásaink rendben vannak, köszönet ezért önkéntes adminisztrátorainknak, akik térítés nélkül végzik a szükséges papírmunkát. Megragadom az alkalmat, hogy megköszönjem egész éves munkáját Kunos Ágnesnek és Horváth Juditnak.

Összességében az idei évet mind programjaink megvalósulása szempontjából, mind pénzügyi szempontból sikeresnek tekinthetjük.”

Az elnöki beszámoló után elfogadásra került az 2013. évi közhasznúsági jelentés és a pénzügyi mérleg, majd pedig a 2014. évi programterv ismertetése és elfogadása is megtörtént:

„A Végegyházi Sporthorgász Egyesület 2014. évben is folytatja a Száraz-ér végegyházi szakaszának rendbetételét, a horgászhelyek kialakítását. Ismét megrendezzük a horgásztábort a gyerekeknek, ami az elmúlt években is sikeres volt.

Tavasszal, koranyáron és ősszel csatlakozva a többi civil szervezethez részt veszünk a Száraz-ér partjának takarításában, és további pihenőhelyek kialakításában. Részt veszünk a végegyházi horgászverseny megrendezésében, illetve a tagság igénye alapján saját háziversenyt is szervezhetünk ősszel.

A községi nagyrendezvényeken is meg kívánunk jelenni, így a Végegyházi Majálison és a Falunapon is kitelepülünk.

Továbbra is fenntartjuk az eddigi jó kapcsolatot együttműködő partnereinkkel, az önkormányzattal és bármely olyan szervezettel, amely céljainkat részben vagy egészében elfogadja és hajlandó együttműködni egyesületünkkel.

Ebben az évben is részt kell venni minden olyan pályázaton, amely céljaink megvalósításában segítséget jelenthet.

Tevékenységünk egyik fő célja, hogy minden korosztály bevonásával közösen tegyünk természeti értékeink, környezetünk védelméért, megőrizve azt a jövő nemzedékének.

Legfontosabb feladatunk az egyesület minél szélesebb körben való megismertetése, a kapcsolatok további kiépítése.”

A programterv után a közgyűlés elfogadta a 2014. évi költségvetést és kimondta, hogy az éves tagdíj összegét 1000 Ft/ év összegben szabja meg.

Mivel Varga István, az egyesület elnöke jelezte, hogy tisztségéről le kíván mondani, így tisztújításra is szükség volt. Az egyesület elnöksége úgy döntött, hogy a teljes elnökség lemond, mivel jövőre úgyis sort kellene ejteni a tisztújításra, így a most megválasztásra kerülő tisztségviselők öt évig hivatalban maradhatnak. Ez azért tűnik jó megoldásnak, mert ha a tóépítési pályázat nyer, akkor a projekt fenntartási idejének végéig ez az elnökség felel a program végrehajtásáért. Az egyesület közgyűlése az egyesület elnökének megválasztotta Varchó Istvánt, elnökségi tagoknak pedig Gonda Tibort, ifjabb Gyebnár Tibort, Horváth Lászlót és Mikula Istvánt. A tisztújítás után az egyesület elnöksége köszönetét fejezte ki Varga Istvánnak az elmúlt három évben végzett munkájáért.

A közgyűlés során az egyesület megjelent tagjai tájékoztatót hallhattak a horgásztó létrehozásának érdekében eddig megtett lépésekről, valamint tájékoztatót hallgathattak meg a horgászdokumentációk horgászokat érintő változásairól és a Civilek Háza eddigi működéséről is. Mivel egyéb kérdés nem hangzott el, a közgyűlés véget ért.

Ez után – ahogy az eddigi években is - alkalom nyílt a horgászengedélyek kiváltására is. Aki a későbbiekben kívánja kiváltani ezen okmányokat, megteheti hétfőtől péntekig, 16-18 óráig a Civilek Házában.

Horváth László