Megvalósulhat a horgászok álma Végegyházán!

A Végegyházi Sporthorgász Egyesület, megalakulásakor tűzte zászlajára a saját horgásztó építését, és úgy tűnik, sikerrel is járhatunk! Többen megmosolyogtak minket, mikor hallottak terveinkről, hiszen egy tavat felépíteni nem egyszerű dolog.

A végegyházi horgászok régi álma teljesült, hiszen sikerrel szerepeltünk a Vidékfejlesztési Minisztérium által kiírt turizmusfejlesztési pályázaton, amely lehetőséget ad horgászturizmus fejlesztésére is. Az április harmincadikán kézhez kapott támogató határozat értelmében egyesületünk hozzáfoghat a horgásztó létre hozásához. Természetesen a munka java még hátra van, hiszen nem csak megépíteni kell a tavat, hanem sikeresen üzemeltetni is. Ebben számítunk minden horgász és nem horgász végegyházira is, hiszen a létrehozandó létesítmény nem csak a horgászok kikapcsolódását fogja szolgálni, hanem a hozzákapcsolódó munkálatok során rendbe tesszük a lődombot, és a kiserdővel összefűzve egy igazi szabadidőparkot alakíthatunk ki együttesen. A még szükséges mérések elvégzése és a tervek véglegesítése közben lehetőséget adunk mindenkinek, hogy megismerhesse a terveinket, elmondhassa véleményét, javaslatait, vagy akár ellenérzéseit is. Közösen szeretnénk életre kelteni az álmunkat mindenki örömére és hasznára.

Remélhetőleg a közelgő önkormányzati választások csatazaja elkerüli a létesítményünket, bízom benne, hogy a politikai élet szereplői képesek lesznek önmérsékletet tanúsítani. Talán lehetne ez egy közös ügy, ahol megmutathatnánk, hogy fontosabb a község fejlődése, mint az aktuális politikai szekértáborokhoz való viszony. Rajtunk nem múlik!

A pályázatunk sikere mutatta meg azt is, hogy a civil szervezetek segíthetik egy közösség fejlődését, hozzájárulhatnak a településen élők komfort érzetének javításához. Eredménynek tartjuk azt is, hogy a pályázat elkészítése során már sokan, sokféle módon mellénk álltak. A sikeres pályázatot a Civilek Háza készítette térítésmentesen, a szükséges területet a községi önkormányzat biztosította a fejlesztéshez szintén ingyenesen. A terveket a Hidráns Bt. készítette el gyakorlatilag rekordidő alatt, külön köszönet tervezőnknek Virág Mihály úrnak, aki fáradhatatlanul állta sokszor dilettáns kérdéseink özönét, és ennek ellenére is határidőre elkészült a tervezéssel, és a szükséges hiánypótlásokban is folyamatosan segít. A szakmai kérdésekben a Körösvidéki Horgászegyesületek Szövetsége, elsősorban Nemes Attila ügyvezető állt rendelkezésünkre eddig is, és biztosított arról is, hogy folyamatosan segít a kivitelezés és üzemeltetés szakmai kérdéseiben. A technikai hátteret és a pályázat elkészítéséhez a számítástechnikai hátteret a Barangoló Közhasznú Egyesület biztosította, ők segítenek majd a terület turisztikai hasznosításában is. A Kertészek Földje Akciócsoport Egyesület munkatársai folyamatosan segítettek a rendeletek és szabályok közötti eligazodásban, és szívesen válaszoltak minden apró-cseprő kérdésünkre. Természetesen számos magánszemély is közreműködött a sikeres pályázat megszületésében, köszönetet kell mondanom nekik is: Deák László, ifj. Fülöp József, Gonda Tibor, ifj. Gyebnár Tibor, Horváth Judit, Józsa Pál,  ifj. Józsa Pál, Mikula István, Mikula Melinda, Ozsvár Gábor, Varga István.

Ha esetleg valaki kimaradt volna, attól előre is elnézést kérek, kérem, tudja be hibámat előrehaladott koromnak és romló memóriámnak.

A munkálatok a szükséges közbeszerzési eljárás lebonyolítása után nyár derekán, végén indulnak. Már csak azért is, mert az év végéig be kell fejezni a beruházást, mert ellenkező esetben elveszíthetjük a támogatást, már pedig azt nagyon nem szeretnénk.

Az építés előrehaladásáról folyamatosan tájékoztatjuk a végegyháziakat, és segítséget is fogunk kérni, hiszen számos olyan feladat lesz, amiben számítunk az önkénteseink segítségére. De jövő tavasszal már saját tavunkon rendezhetünk horgászversenyt, és hajkurászhatjuk a kopoltyús zsákmányt. De addig még sok víz lefolyik a Száraz-éren!

Horváth László