Jubileumi Batyusbál
Az Alkony Nyugdíjas Klub 2010. február 27-én rendezte meg tizedik alkalommal a Batyusbálját a végegyházi művelődési házban.
Este hat órakor zsúfolásig megtelt a nagyterem, mint kiderült 230 vendég tisztelte meg ezt a hagyományos rendezvényt. Mint mindig, ilyenkor az asztalokon színes batyuk várták az érkezőket, s mellé mindenki hozott otthonról finomságokat is. Nem csak az asztalokon, hanem a színpadon is ott díszelegtek a címadó batyuk a farsangi álarcok társaságában. Hiszen ezen az estén is volt alkalom a jelmezes felvonulásra is. De még ne siessünk ennyire előre…
Az előtérben az Alkony Nyugdíjas Klub pillanatfelvételeiből készült fotókiállítást tekinthették meg az érkezők. A belépőket a díszes, ünnepi teremben szokás szerint a Szekeres zenekar lendületes játéka fogadta, sokakat már az első taktusok a táncparkettra csalogatták.
A bált Király Józsefné Csöpi néni nyitotta meg. Köszöntötte a megjelent vendégeket: Dr. Karsai József országgyűlési képviselőt, Varchó István polgármestert, Baráth Mihály alpolgármestert, Dalicsek Béla, Kunos László képviselőket. Megköszönte azoknak az adományait, akik sajnos ma nem tudtak eljönni, így Király Sándor, Király Rita és Gyovai Csanád, Figura Ferenc és Barátiné Pasek Mária segítségét. Köszöntötte az almáskamarási Német Nemzetiségi Klubot és vezetőjét, Sallai Ildikót, a battonyai Harangvirág Nyugdíjas Klubot és vezetőjét Illin Györgyöt, valamint helyettesét, Halász Istvánnét, a kaszaperi Szivárvány Nyugdíjas Klubot és vezetőjét, Mezei Jánosnét, a nagybánhegyesi Esthajnal Nyugdíjas Klubot és vezetőjét, Sodar Jánosnét, a mezőkovácsházi Barátság Nyugdíjas Klubot és vezetőjét Pintér Istvánt, a Szivárvány Nyugdíjas Klubot és vezetőjét, Pasek Mihálynét, a Vadvirág Népdalkört és vezetőjét, Gajdos Istvánnét, a békéssámsoni Aranyeső Nyugdíjas Klubot és vezetőjét, Kovács Sándornét, a végegyházi ADA Idősek Klubja tagjait, dolgozóit és vezetőjét, Kinyó Pál Lászlónét, az Alkony Nyugdíjas Klub valamennyi tagját és természetesen minden vendéget, aki jelenlétével megtisztelte e rendezvényt.
Majd Csöpi néni így emlékezett vissza a kezdetekre:” Tíz év egy ember életében is nagy idő. Mikor elkezdtük, tíz évvel voltunk fiatalabbak. Ekkor még több alapító tagunk élt, nosztalgiázás közben említették, hogy milyen közkedveltek voltak a farsangi batyusbálak. Ezt kellene feleleveníteni. Nem sok biztatás kellett… A bál mindenkori mottója: Jó zsírosakat enni, inni, mulatni, mert utána kezdődik a húsvéti böjt. Mi is együnk, igyunk, mulassunk, hogy ezt a szép hagyományt emlékezetessé tegyük!”
Karsai doktor úr is köszöntötte a bálozókat, kifejezte örömét, hogy ilyen sokan eljöttek, s virággal kedveskedett a klubvezetőnek.
Az Alkony Népdalkör kifejezetten erre az alkalomra készült dalaival, átköltött népdalaikkal jókedvre derítették a vendégeket. Majd – míg a zenekar húzta a talpalávalót – hirtelen benépesült a színpad, jelmezesek sora mutatta meg magát, osztatlan sikert aratva. A sikeren felbuzdulva körbejárták a termet, sőt táncra is perdültek. A jókedv a továbbiakban sem hagyott alább, még tombolasorsolás is gazdagította a programot.
A tizedik, jubileumi batyusbál most is jó mulatságnak bizonyult.
- VB –